تاریخ انتشار۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۴
کد مطلب : 425202

قاریان قرآن کریم در کهگیلویه تجلیل شدند

مراسم تجلیل از ۱۰ قاری و ترتیل‌خوان جزءخوانی قرآن کریم در شهرستان کهگیلویه برگزار شد.
قاریان قرآن کریم در کهگیلویه تجلیل شدند
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، مراسم تجلیل از قاریان و مرتلان قرآن کریم باحضور امام جمعه دهدشت، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان، رئیس آموزش و پرورش کهگیلویه و جمعی از فعالان قرآنی شهرستان ظهر امروز در اداره سازمان تبلیغات اسلامی شهر دهدشت برگزار شد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان کهگیلویه با اشاره به برنامه‌های این اداره در راستای فراگیری آموزش قرآن در شهرستان اظهار داشت: جلسات آموزش قرآن از سال گذشته هفته‌ای 2 جلسه بدون پرداخت شهریه و به‌صورت کاملا رایگان زیر نظر اساتید برجسته و قاریان شهرستانی در اداره سازمان تبلیغات اسلامی شهر دهدشت برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام عبدالله نعمتی‌پور افزود: برای فراگیری قرآن و آموزش آن با تمام امکانات از فراگیران در سطح شهرستان استقبال می‌کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان کهگیلویه افزود: تعداد 27 خانه قرآنی فعال در ماه مبارک رمضان در سطح شهرستان جلسات قرآنی برگزار کردند.

وی با اشاره به برگزاری مجالس جزءخوانی در سطح بخش‌های شهرستان تصریح کرد: مجالس جزءخوانی قرآن کریم در بخش‌های سوق، قلعه‌رئیسی و دیشموک در طول ماه‌مبارک رمضان برگزار شد.
حجت‌الاسلام نعمتی‌پور عنوان کرد: دوره تربیت معلم قرآن کریم باحضور 25 قرآن آموز از اردیبهشت‌ماه امسال آغاز و تا پایان مردادماه جاری آموزش‌های لازم زیر نظر اساتید قرآنی برگزار و در پایان دوره مدرک معتبر و رسمی اعطا می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت مؤسسات قرآنی در شهرستان کهگیلویه تصریح کرد:  تعداد 7 مؤسسه قرآنی و تعداد 40 کلاس قرآنی در شهرستان فعالیت دارند.

وی خاطرنشان کرد: در این مراسم از 10 نفر از قاریان تجلیل شده و این اولین مراسم تجلیل از قاریان در سال جدید است.

در ادامه این مراسم، امام جمعه دهدشت با اشاره به محوریت قرآن و معرفت قرآنی در جامعه گفت: همه عالم آفرینش به محوریت قرآن است و همه انسانیت و فلسفه وجودی عالم حاصل معرفت قرآنی است.

سید‌نصیر حسینی افزود: خداوند، انسان را برای اشرفیت خلق کرده است و معرفت قرآنی این ظرفیت را به فعلیت رسانده است.

وی با اشاره به عنایت خداوند نسبت به برگزاری محافل قرآنی تصریح کرد: خیلی از افراد به دنبال سفره‌های شیطانی و کج‌رویها می‌روند اما این عنایت خداوند است که فرزندی بر سر سفره و مائده الهی می‌نشیند.

حجت‌الاسلام حسینی بیان کرد: بعضی از افراد جامعه ناخواسته و نادانسته خودش و خانواده‌اش را به‌سوی مسیر دوزخی می‌برند و نیاز است که چنین افرادی را آگاه کرد هرچند آگاه کردن چنین افرادی بسیار سخت است.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری محافل قرآنی در شهرها و محلات باعث نورانیت شهرو محله می‌شود و در این بین جای بسی تقدیر و تشکر دارد.

در پایان این مراسم، از 10 نفر از قاریان و مرتلان جزءخوانی قرآن کریم در شهرستان کهگیلویه با اهدای جوایز نقدی تجلیل شد.

انتهای پیام/ 
http://www.taghribnews.com/vdccxpq0i2bqii8.ala2.html
مرجع : تسنیم
نام شما
آدرس ايميل شما