تاریخ انتشار۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۳
کد مطلب : 422747

امام جمعه اهل سنت گنبد خواستار جلوگیری از توهین به مقدسات سنی ها شد

 امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با محکوم کردن توهین به مقدسات اهل سنت در یکی از برنامه های مذهبی پخش زنده از شبکه 5 سیمای جمهوری اسلامی، خواستار تدبیر جدی مسئولان برای جلوگیری از تکرار چنین وقایعی شد.
امام جمعه اهل سنت گنبد خواستار جلوگیری از توهین به مقدسات سنی ها شد
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، آخوند عبدالکریم جاور در خطبه‌های امروز نماز جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: اقدام ناپسند و زشت توهین و بی حرمتی به مقدسات اهل سنت که از سوی یک فرد ناآگاه و بی سواد انجام شد، احساسات یک میلیارد را ۴۰۰ میلیون مسلمان را جریحه دار کرد و لازم است مسئولان نظام، اقدامات لازم را برای جلوگیری از تکرار اینگونه مسائل انجام دهند.

وی با استناد به آیات قرآن کریم گفت: در قرآن دوبار از واژه اهل بیت استفاده شده که در هر دو مورد مراد از اهل بیت همسر پیامبران است و کسی که به همسر پیامبر توهین و بی حرمتی روا می‌دارد، در واقع هتاک اهل بیت است.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس با برشمردن فضایل خلفای راشدین و ام المومنین عایشه، خاطرنشان کرد: این افراد در نزد اهل سنت بسیار محترم بوده و اهانت به آنان توهین به مقدسات محسوب می‌شود و علاوه بر جریحه دار کردن قلوب مسلمین، به وحدت بین آنان نیز لطمه می‌زند.

وی تصریح کرد: مسئولان جمهوری اسلامی همواره بر وحدت بین اقوام و مذاهب مختلف تاکید کرده و اهل سنت مخصوصاً در منطقه ترکمن صحرا نیز با نظام جمهوری اسلامی همراه هستند که نمونه بارز آن را در راهپیمایی امروز (روز جهانی قدس) شاهد بودیم که با پیروی از کلام رهبر معظم انقلاب، ترکمن‌های اهل سنت به صورت گسترده در راهپیمایی حضور یافتند.

وی با حساس و مهم توصیف کردن حفظ وحدت و همبستگی پیروان مذاهب اسلامی در کشور گفت: طرح مسائل اختلاف برانگیز و توهین و بی حرمتی به مقدسات، به مثابه زدن جرقه در انبار باروت است و مسئولان بایستی با اتخاذ تدابیر مناسب نباید اجازه دهند جرقه اختلافات مذهبی در جامعه زده شود.

امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در پایان سخنان خود از اقدام مناسب مسئولان صدا و سیما، قوه قضائیه و نمایندگان مجلس در برخورد با فرد هتاک به مقدسات اهل سنت تقدیر و ابراز امیدواری کرد که اینگونه مسائل در آینده تکرار نشود.

در پی قصور صورت گرفته در پخش صحبت های مداح هتاک در یکی از ضیافت های مذهبی از شبکه پنج سیما و توهین به مقدسات اهل سنت، با دستور رئیس سازمان صدا و سیما مدیر شبکه پنج سیما و مدیر پخش این شبکه برکنار شدند و مداح هتاک نیز از سوی قوه قضائیه احضار شد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcdox0o5yt0x56.2a2y.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما