>> فعالیت 594 مسجد در تاجیکستان از سر گرفته می‌شود | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۰
کد مطلب : 418287

فعالیت 594 مسجد در تاجیکستان از سر گرفته می‌شود

کمیته امور دینی تاجیکستان با ارسال فهرست 594 مسجد تعطیل شده به دفتر اجرایی ریاست جمهوری این کشور خواستار از سرگیری فعالیت آنها شد.
فعالیت 594 مسجد در تاجیکستان از سر گرفته می‌شود
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب در دوشنبه، کمیته امور دینی تاجیکستان با ارسال فهرستی از 594 مسجد بسته شده به دفتر ریاست جمهوری این کشور، خواستار از سرگیری فعالیت آنها شد.

این اقدام کمیته امور دینی تاجیکستان در پی درخواست دفتر ریاست جمهوری این کشور برای تهیه فهرست مساجدی که امکان از سرگیری فعالیت آنها وجود دارد، صورت گرفت.

این تصمیم با درخواست های متعدد ساکنان مناطق مختلف تاجیکستان از رئیس جمهور این کشور مرتبط است.

این فهرست عمدتا شامل مساجد روستاهای دورافتاده این کشور است که بعد از بسته شدن، ساکنان مجبور هستند برای ادای نمازهای خود به روستاهای همسایه بروند که برای افراد مسن دشواری های را ایجاد می کند.

در حال حاضر این فهرست از سوی دفتر ریاست جمهوری و همچنین شهرداری شهرها و نواحی مختلف تاجیکستان در حال هماهنگ شدن است اگرچه فعلا زمان دقیق از سرگیری فعالیت این مساجد رسما اعلام نشده اما انتظار می رود درهای این مساجد اوایل ماه مبارک رمضان دوباره باز شوند.

در سال 2017 میلادی در قلمرو تاجیکستان بیش از 1700 مسجد بسته شدند. در سال 2018 میلادی تنها در استان سغد تاجیکستان بیش از 123 مسجد و مدرسه بسته و به اماکن اجتماعی و فرهنگی از جمله مراکز پزشکی، کارگاه خیاطی، ورزشگاه و کتابخانه تبدیل شدند.

انتهای پیام/ح
http://www.taghribnews.com/vdch66nkq23nzid.tft2.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما