تاریخ انتشار۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۱
کد مطلب : 418244

سند 2030 به دنبال تربیت سرباز برای غرب است

امام جمعه و نماینده ولی فقیه در کرمانشاه گفت: همانطور که رهبر انقلاب بدان اشاره کردند، غرب با هدف ساختن سربازان آینده برنامه‌های همچون 2030 را طراحی و اجرا می‌کند.
سند 2030 به دنبال تربیت سرباز برای غرب است
به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب از کرمانشاه، آیت الله شیخ مصطفی علما در خطبه‌های سیاسی-عبادی نماز جمعه این هفته استان، اظهار داشت: اجر و ثواب روزه در ماه مبارک رمضان اجر فی سبیل الله دارد.

وی افزود: همانگونه که یک مجاهد در راه رضای خدا تلاش و مجاهدت می‌کند و شهید می‌شود، ثواب روزه داری هم که روزه می‌گیرد ثواب این مجاهدت را دارد.

امام جمعه کرمانشاه ادامه داد: هر عملی دارای یک جوهره و نیت است و جوهر و نیت روزه باید در راه خدا و برای قربت الهی باشد.

نماینده ولی فقیه در کرمانشاه با اشاره به اهمیت روزه در طول تاریخ یا آور شد: بر هیچ پیامبری بدون روزه وحی نازل نشده است و این مساله به منزله اهمیت روزه و آثار و برکات این ماه مبارک است.

آیت الله علما با اشاره به حدیثی از پیامبر خاطر نشان کرد: رسول خدا به اسامه می‌فرماید «ای اسامه در هنگام مرگ و زمانی که خدا را ملاقات می کنی روزه باش که این از بالاترین درجات و مقام‌های است که انسان می ‌تواند داشته باشد.»

امام جمعه کرمانشاه ادامه داد: اگر کسی در حال روزه خداوند را ملاقات کند از برکات آن که همانا همنشینی با پیامبران است  بهره‌مند می‌شود.

آیت الله علما در تشریح سایر برکات مرگ در حال روزه گفت: فرشته‌ها به استقبال کسی که با حالت روزه می‌میرد می‌روند و به او خوش  آمد می‌گویند و درود می‌فرستند.

وی افزود: یکی از عباداتی که بسیار در خصوص آن صحبت شده و دارای اسرار زیادی است روزه است.

نماینده ولی فقیه در کرمانشاه با ذکر حدیثی، افزود: سید بن طاوس می‌گوید «روزه علاوه بر تکلیف، تشرف است و خداوند بر سر امت منت می‌گذارد.»

ایت الله علما در خطبه های دوم نماز جمعه  با اشاره به برنامه‌ غربی‌ها برای استحاله کشور، خاطرنشان کرد: همانطور که رهبر انقلاب بدان اشاره کردند، غرب با هدف ساختن سربازان آینده برنامه‌های همچون 2030 را طراحی و اجرا می‌کند.

وی افزود: آنها با هدف ساختن سرباز و نیرو در نسل‌های آینده این چنین سند‌های را طراحی می‌کنند و جوهره این چنین طرح‌های این است که با پول و هزینه و نیروی انسانی خود کشور سربازانی برای غرب طراحی شود.

امام جمعه کرمانشاه ادامه داد: چه تحقیر آمیز است که ترامپ می‌گوید من راحت‌تر از اجاره بها از بن سلمان پول می‌گیرم.

آیت الله علما  در اهمیت مساله تعلیم و تربیت و پاسداشت روز معلم،گفت: معلمان باید انسان‌هایی دانا، پاک‌دامن، خرمند و کارآمد باشند تا بتوانند نسلی فرهیخته و کارآمد را تربیت کنند.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به تربیت شهدای هسته‌ای در دامان معلمان گفت: بزگواران و دانشمندان هسته‌ای که به مقام شهادت رسیده اند در دامن همین معلمان تربیت شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در کرمانشاه با اشاره به ضرورت اهمیت به بحث معیشت معلمان، خاطرنشان کرد: در خصوص دقت در وضع معیشت آموزگاران مقام معظم رهبری تذکر داده‌اند و انتظار می‌رود با توجه به اهمیت کار این قشر مشکلات معیشتی آنها برطرف شود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcayanyy49n6u1.k5k4.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما