تاریخ انتشار۱۵ اسفند ۱۳۸۹ ساعت ۱۴:۰۰
کد مطلب : 41718

نشست "گفتمان اسلامی ژاپنی" در ابوظبی

نهمین نشست بین المللی "گفتمان اسلامی ژاپنی" فردا دوشنبه ۱۶ اسفندماه در ابوظبی برگزار می شود.
نشست "گفتمان اسلامی ژاپنی" در ابوظبی
به گزارش تقریب(تنا)
نهمین نشست بین المللی "گفتمان اسلامی ژاپنی"به همت دانشگاه شیخ زاید در ابوظبی و با عنوان "به سمت محیطی ابتکاری: تنوع بخشیدن به توان صنعتی برای ایجاد فرصت های کاری برای نسل های آینده" برگزار می شود.

شرکت کنندگان در این نشست که دو روز به طول می انجامد، مسائل مهم اقتصادی مربوط به جهان اسلام و ژاپن به ویژه در مسائل صنعتی و ارائه تجربه های نو و اندیشه های ابداعی در پیشرفت تکنولوژی که به ایجاد فرصت های کاری برای نسل های آینده کمک می کند را مورد بررسی قرار می گیرد.

دکتر "سلیمان جاسم" مدیر دانشگاه زاید با بیان این که این نشست با نشست های پیشین تفاوت داشته و در غالب گفت و گوی تمدن ها مطرح می شود، گفت: این نشست تلاشی جدید در ارتباط با موضوعات گفتمان به شمار می رود و به مسائلی که توجه جوامع و افراد را به خود جلب کرده است، می پردازد .

وی همچنین با تاکید بر این که دانشگاه با برپایی این نشست برای ایجاد ارتباط علمی و فرهنگی میان جهان اسلام و ژاپن تلاش می کند، افزود: این نشست امکان استفاده از توان علمی و تجارب تکنولوژی ژاپن و همکاری با جهان اسلام در غالب سرمایه گذاری در زمینه های مختلف در کشورهای اسلامی از طریق اجرای طرح های مشترک را فراهم می کند.

http://www.taghribnews.com/vdcaa0ny.49n6615kk4.html
مرجع : خبرگزاری امارات
نام شما
آدرس ايميل شما