تاریخ انتشار۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۳
کد مطلب : 410421
​نجار خبر داد

اختصاص ۵ میلیارد تومان از سوی دولت برای آسیب‌دیدگان از سیلاب

رئیس ستاد بحران کشور گفت: رئیس جمهور و معاون اول وی از ابتدای وقوع سیلاب پیگیر بودند و مبلغ ۵ میلیارد تومان به صورت فوری از سوی دولت برای آسیب‌دیدگان از سیلاب اختصاص یافت.
اختصاص ۵ میلیارد تومان از سوی دولت برای آسیب‌دیدگان از سیلاب
به گزارش حوزه جامعه خبرگزاری تقریب، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به شدت سیلاب‌ها در استان گلستان به سرریز شدن سد گلستان اشاره کرد و گفت: بر اثر این سیلاب‌ها شهرستان "آق قلا" از صبح روز جمعه با شرایط بحرانی رو به رو شد به صورتی که دو سوم شهر را آب گرفت و میزان این آب گرفتگی حدود ۱۰ تا ۵۰ سانتی متر بود.

وی حجم خسارات مالی در گلستان را بالا عنوان کرد و گفت: برای افرادی که منازلشان بر اثر سیل خسارت دید، اسکان موقت تدارک دیده شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه همه دستگاه‌های اجرایی استان از لحظات اولیه این حادثه پای کار بوده‌اند اظهار کرد: از صبح روز پنج شنبه تقریباً از کلیه مناطق سیل زده در استان گلستان از جمله "آق قلا" و "گمیشان" و بخش‌هایی از استان مازندران بازدید هوایی و زمینی داشتیم و در گفتگو با مردم به بررسی مشکلات آنها پرداخته و پیگیر آن هستیم.

نجار با بیان اینکه تیم ارزیاب در حال حاضر به بررسی خسارات می‌پردازند گفت: زیرساخت‌ها، بخش کشاورزی و منازل مسکونی در استان گلستان آسیب‌های زیادی دیده‌اند و بر این اساس از دستگاه‌ها خواسته شده هرچه سریع‌تر ارزیابی خود را از میزان خسارات وارده اعلام کنند تا بتوانیم با تمهیدات لازم مشکلات مردم را کاهش دهیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در بخش دیگری از اظهارات خود به میزان خسارات ناشی از سیل در استان مازندران اشاره کرد و گفت: در مازندران نیز وضعیتی مشابه استان گلستان داشتیم و ۱۰ تا ۱۵ منطقه رانش زمین در مسیر جاده به روستا اتفاق افتاد. قطع شدن برق ۶۰۰ روستا، تخریب ۶ پل اصلی و ۶۰ پل فرعی و همچنین آسیب دیدگی ۶۰۰۰ واحدی مسکونی از دیگر خسارات ناشی از این سیل در مازندران است که نجار به آن اشاره کرد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت در استان مازندران تثبیت شده است و آفتابی شدن هوا در فروکش کردن جریان سیلاب‌ها مؤثر بود اظهار کرد: برق، آب و مخابرات استان وصل شده است و در برخی مسیرها که لازم بود مسیر جاده تغییر کند این اقدام صورت گرفت.

نجار با اشاره به خسارات ناشی از این سیل در مزارع برنج گفت: دام و طیور نیز از این سیل خساراتی دیدند که تیم ارزیاب در حال بررسی آن است. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه دولت اهتمام جدی به رفع مشکلات مردم استان‌های آسیب دیده دارد گفت: رئیس جمهوری و معاون اول رئیس جمهوری از ابتدای وقوع این سیلاب پیگیر بودند و وزیر کشور نیز وظایف محوله را پیگیری کرده اند. مبلغ ۵ میلیارد تومان به صورت فوری از سوی دولت برای آسیب دیدگان از سیلاب اختصاص یافت.

وی افزود: همچنین نمایندگان مجلس در هر دو استان، استانداران، معاونین عمرانی و معاون بنیاد مسکن نیز اهتمام جدی به این حادثه داشته و از نزدیک مشکلات را بررسی و پیگیر هستند. رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در خصوص میزان خسارات سیل در استان خراسان شمالی نیز گفت: در این استان به شدت دو استان گلستان و مازندران مشکلی وجود نداشت. در حال حاضر سه بالگرد امدادرسانی هلال احمر در این مناطق حضور دارند و شنبه (امروز) نیز یک بالگرد از ارتش به آنها می‌پیوندد.

نجار در پایان از همراهی و همکاری همه دستگاه‌های اجرایی تقدیر کرد و گفت: همه عوامل اجرایی دولتی، عمومی و امدادرسانی مشغول انجام وظیفه و خدمت هستند و بازدید و سرکشی از روستاهای سیل زده ادامه دارد.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcj8yexvuqevxz.fsfu.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما