تاریخ انتشار۲۹ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱:۴۳
کد مطلب : 40397

شهر لاذقیه سوریه، میزبان جشن میلاد پیامبر اسلام

شهر "لاذقیه" در ساحل سوریه شب گذشته شاهد برگزاری جشن دهه مبارك فجر، سي و دومين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي در ايران و ميلاد پيامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص) بود.
شهر لاذقیه سوریه، میزبان جشن میلاد پیامبر اسلام
خبرگزاری تقریب (تنا) – دمشق ۲۸/۱۱/۸۹
به گزارش خبرنگار خبرگزاری تقریب در سوریه، در این مراسم، حجت الاسلام و المسلمين 'سيد احمد موسوي ' سفير جمهوري اسلامي ايران در سوريه و مشاور رييس جمهوري در امور فلسطين درباره تحولات اخير منطقه سخنرانی کرد.
وي با اشاره به اين كه اقدامات كشورهاي غربي براي زورگويي و زير سلطه بردن كشورهاي اسلامي منطقه موجب حركت هاي مردمي اخير در تونس و مصر شد ، افزود: اين سياست غربي ها امروز پاسخ عكس داد و به جاي سلطه بيشتر موجب خروج ملت هاي اسلامي از زير سلطه آنان و هوشياري و بيداري بيشتر كشورهاي منطقه شد.
سفير ايران در سوريه با تاكيد بر اينكه كشورهاي زورگو در برابر ايران نيز نتوانستند سياست هاي خود را مانند تحريم و دشمني در زمينه هاي مختلف به نتيجه برسانند، تصريح كرد: امروز ايران پيشرفته تر از گذشته در صحنه جهاني حضور دارد و موفق شده است در سايه تحريم غربي ها به آخرين دانش هاي روز دست يابد.
موسوي برگزاري نمايشگاه فناوري هاي نوين و پيشرفته جمهوري اسلامي ايران در ايام دهه فجر در سوريه را نمونه اي از اين موفقيت ها خواند و گفت: اساسي ترين راهبرد موفق در جهان معاصر پيمودن راه دستيابي به دانش هاي روز و نوين است.
وي در ادامه با اشاره به خنثي شدن توطئه هاي دشمنان اسلام براي ايجاد تفرقه بين مسلمانان و تبريك فرارسيدن ميلاد پيامبر گرامي اسلام حضرت محمد (ص) تاكيد كرد: دشمنان امروز به علت ياس از چنين نقشه هايي به ايجاد تفرقه بين مسلمانان و مسيحيان روي آورده اند و بايد با هوشياري اين مرحله را نيز با موفقيت پشت سرگذاشت.

http://www.taghribnews.com/vdccm1q0.2bqxo8laa2.html
نام شما
آدرس ايميل شما