تاریخ انتشار۲۸ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۳۳
کد مطلب : 40353

برگزاری همایش وحدت اسلامی در کرمانشاه

بیست و دومین همایش بزرگ وحدت اسلامی كه بزرگ ‌ترین همایش وحدتی استان طی سالیان پس از پیروزی انقلاب بود، با حضور بیش از 700 نفر از روحانیان و بزرگان منطقه از معاون سیاسی و امنیتی استانداری، ائمه جمعه و جماعات شیعه و اهل سنت استان و شهرستان‌های تابعه و جمع زیادی از بزرگان شیعه و اهل سنت استان برگزار شد.
برگزاری همایش وحدت اسلامی در کرمانشاه
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "حجت الاسلام ماندگاری" از مدرسین حوزه علمیه قم در این همایش با اشاره به وجود وحدت در انسان، با بیان اینكه خداوند، متعال امیال گوناگونی را در وجود انسان قرار داده است، تصریح كرد: اگر در میان این امیال، وحدت به همراه تعقل وجود نداشته باشد، درجه انسانها از حیوانات نیز پائین تر خواهد آمد و در پست ترین درجات قرار می گیرد.

حجت الاسلام ماندگاری افزود: اگر امروز شاهد هستیم كه افراد بسیاری به انواع آسیب های روحی و روانی گرفتار شده اند به این خاطر است كه به حكم عقل و وحدت تن نداده‌اند.

وی با بیان اینکه وحدت برای انسجام جامعه اسلامی و بلكه كل جامعه بشریت لازم و ضروری می باشد، گفت: بدون شك، اگر مسلمانان آنگونه كه باید متوجه اهمیت وحدت در جامعه باشند، هیچ گاه از دشمنان كه به دنبال تفرقه افكنی هستند پیروی نكرده و به دنبال یكپارچه كردن جامعه خود و سایر ملل اسلامی خواهند بود.

این كارشناس مسائل مذهبی افزود: وحدت تنها یك شعار سیاسی و مقطعی نیست، بلكه امری واجب و ضروری می باشد تا مسلمانان در سایه آن بتوانند مقابل تهدیدات دشمنان ایستادگی كنند.

حجت الاسلام ماندگاری در پایان گفت: ملتهای مسلمان نباید اجازه دهند، شعار «تفرقه بینداز و حكومت كن»دشمنان اسلام رنگ واقعیت به خود گیرد كه اتحاد آن ها با یكدیگر می تواند بهترین راه خنثی سازی نقشه های این افراد باشد.

"حجت الاسلام جواد كرمی" مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت كرمانشاه نیز ضمن گرامیداشت هفته وحدت، هدف از برگزاری همایش بزرگ وحدت استان كرمانشاه را تعمیق بیشتر روحیه وحدت میان پیروان تشیع و تسنن، توسعه فرهنگ ناب محمدی (ص) و اعلام بیعت با آرمانهای امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری عنوان كرد.

حجت الاسلام كرمی با بیان اینكه در استان كرمانشاه وحدت كامل میان پیروان شیعه و سنی برقرار است، ابراز امیدواری كرد، پیروان این دو گروه در سایه ولایت فقیه همچنان با یكدیگر متحد و همراه بمانند.

وی در پایان از جامعه اسلامی خواست تا همواره در مسیر وحدت آفرینی حركت كرده و از تفرقه افكنی و ایجاد شبهه پرهیز كنند.

در این مراسم همچنین پیام استاندار كرمانشاه به همایش بزرگ وحدت استان توسط بهرامی مدیر كل سیاسی انتظامی استانداری قرائت شد.

"ماموستا ملا قادر قادری" امام جمعه پاوه ،"ماموستا ملا احمد فخری" امام جمعه جوانرود، "ملا احمد غفوری" امام جمعه روانسر، "ملا احمد شیخی" امام جمعه ثلاث باباجانی و "ملا محمد محمدی" امام جمعه اهل سنت كرمانشاه افرادی بودند كه به پاس ۳۲ سال تلاش در جهت وحدت آفرینی مورد تقدیر قرار گرفتند. 

لازم به ذکر است، همایش وحدت، روز چهارشنبه ۲۷ بهمن باحضور علمای شیعه و سنی، ائمه جمعه و جماعت و طلاب و روحانیون حوزه های علمیه در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد.
http://www.taghribnews.com/vdcexx8e.jh87ni9bbj.html
مرجع : حوزه نیوز
نام شما
آدرس ايميل شما