تاریخ انتشار۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۵
کد مطلب : 399315
​مفتح در نشست خبری:

عوارض خروج مرزنشینان همچون سال ۹۷ محاسبه می‌شود

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور گفت: مقرر شد عوارض خروج مرزنشینان همچون سال ۹۷ محاسبه شود که در سال ۹۷ عوارض خروج مرزنشینان مطابق با عوارض خروج کسانی است که برای زیارت عتبات مشرف می‌شود و در سال ۹۸ اجرا خواهد شد.
عوارض خروج مرزنشینان همچون سال ۹۷ محاسبه می‌شود
به گزارش حوزه جامعه خبرگزاری تقریب، محمدمهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان و سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور در نشست خبری عصر امروز خود با اشاره به مصوبات جدید کمیسیون متبوعش اظهار داشت: طبق مصوبه امروز کمیسیون، برای سال آینده بحث معافیت مالیاتی مبلغ ۳۳ میلیون تومان در سال (۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به صورت ماهیانه) تعیین شده است. 

وی افزود: بر این اساس، یعنی افرادی که دارای حقوق ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و کم تر هستند از دریافت مالیات در سال ۹۸ معاف می‌شوند و بقیه سطوح درآمدی در چهار طبقه تقسیم‌بندی شد که از ۱۰ تا ۲۵ درصد نسبت به حقوق‌هایی که از ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان بیشتر می‌گیرند در چهار طبقه مالیات خود را پرداخت کنند. 

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور در ادامه با اشاره به دیگر مصوبات کمسییون متبوعش خاطرنشان کرد: مقرر شد عوارض خروج مرزنشینان همچون سال ۹۷ محاسبه شود که در سال ۹۷ عوارض خروج مرزنشینان مطابق با عوارض خروج کسانی است که برای زیارت عتبات مشرف می‌شود و در سال ۹۸ اجرا خواهد شد. 

وی در ادامه عنوان کرد:  براساس مصوبه کمیسیون شرکت‌های تابعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجازه دارند با تأیید وزیر ارتباطات، ۱۴۰ میلیارد تومان از منابع داخلی خود را برای کمک به سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر اختصاص دهند تا در حوزه سرمایه‌گذاری، اقدامات مناسبی برای تشکیل شرکت‌ها و اشتغال انجام شود.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از طریق سازمان‌های توسعه‌ای و شرکت‌های تابعه‌ای خود مکلف شد تا طرح‌های دولت الکترونیک و همچنین توسعه خدمات الکترونیک و پروژه هوشمندسازی مدارس را تأمین اعتبار کند.

وی با اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ بیان کرد: دولت مجاز شد از طریق سازمان‌های توسعه‌ای در راستای ایجاد اشتغال و رونق تولید با رعایت سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی نسبت به اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری، زیرساختی و نوسازی صنایع با در نظر گرفتن مزیت‌های منطقه‌ای و آمایش سرزمینی و با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته اقدام کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ اظهار داشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف شد سامانه خدمات حمایتی را ایجاد کرده و تمامی خدمات حمایتی که دستگاه‌های دولتی، آستان‌های مقدس، نهادهای انقلابی و تمامی دستگاه‌هایی که کمک‌های حمایتی انجام می‌دهند با ذکر کد ملی افراد دریافت کننده حمایت، در این سامانه ثبت کند.

وی خاطرنشان کرد: به دولت اجازه داده شد ۱۰ درصد از اعتبارات عمرانی خود را در قالب یارانه سود وجوه اداره شده یا کمک بلاعوض برای اجرای پروژه‌های مصوب تخصیص دهد تا از این طریق رونقی برای اجرای پروژه‌ها به‌ویژه سرمایه‌گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته ایجاد شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه به نظر می‌رسد در انعکاس مصوبه چند روز قبل کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ اشتباهی رخ داده، افزود: این مصوبه درباره سپرده‌ها و وام‌هایی است که به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی تعلق می‌گیرد.

وی با اشاره به میزان صحیح این وام‌ها عنوان کرد: براساس مصوبه کمیسیون مقرر شد؛ بانک مرکزی از محل سپرده‌های قرض‌الحسنه بانک‌های عامل پنج هزار میلیارد تومان برای اعطای وام قرض الحسنه تخصیص دهد؛ سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان این مبلغ توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) توزیع می‌شود و یک هزار و ۵۰۰ میلیارد باقی مانده توسط سازمان بهزیستی برای طرح‌های اشتغالزایی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی با اولویت زنان سرپرست خانوار تخصیص خواهد یافت.

مفتح گفت: با پرداخت پنج هزار میلیارد تومان، بخش اعظمی از مشکلات مشمولان و افرادی که تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند، حل خواهد شد، چرا که با طرح‌های اشتغالزایی این افراد به خودکفایی می‌رسند.

سخنگوی تلفیق بودجه عنوان کرد: بانک مسکن مکلف شد از محل بازگشت وام‌های مسکن، ۴۰ هزار فقره وام مسکن به بازنشستگان اعطا کند.

وی با اشاره به شرایط بازنشستگان مشمول دریافت وام مسکن، اظهار داشت: تمامی بازنشستگان لشکری، کشوری و تأمین اجتماعی که پنج سال از بازنشستگی آنها گذشته باشد و در ۱۰ سال گذشته خود و همسرشان، مسکنی نداشته باشند و مستمری آنها کمتر از سه میلیون تومان باشد، می‌توانند این وام ها را دریافت کنند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdchzwnxm23nwxd.tft2.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما