تاریخ انتشار۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۹:۳۲
کد مطلب : 379472
دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان:

کنفرانس وحدت اسلامی ظرفیتی برای حل بحران‌های تحمیلی غرب علیه مسلمانان است

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان با اشاره به اینکه آل سعود به‌ عنوان نفوذی صهیونیست از هیچ کوششی علیه ما فروگذار نیست، گفت: کنفرانس وحدت اسلامی ظرفیتی برای حل بحران‌های تحمیلی غرب علیه مسلمانان است.
کنفرانس وحدت اسلامی ظرفیتی برای حل بحران‌های تحمیلی غرب علیه مسلمانان است
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، طوبی کرمانی، دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان در گفت‌وگو با خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی خبرگزاری فارس ضمن تبریک ایام فرخنده ماه ربیع‌الاول و اظهار خرسندی از میزبانی ایران در برگزاری این اجلاس گفت: کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی به ابتکار امام راحل (ره) راه‌اندازی شد و با تدبیر مقام معظم رهبری تداوم یافت و به‌ نوعی تداعی‌کننده حج ابراهیمی است که متأسفانه سال‌هاست به دلیل بی‌کفایتی مسئولان برپایی آن از فلسفه اصلی خود دور شده است و به‌ نوعی این اتفاق در ایران اسلامی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه فلسفه اصلی مناسک حج این است که نخبگان و پیروان امت واحده با گردهمایی در این مکان شریف به بررسی موضوعات جهان اسلام بپردازند، افزود: متأسفانه این آرمان بزرگ در سرزمین وحی محقق نمی‌شود و این عبادت به‌صورت صوری و تصنعی برگزار می‌شود. در حالی‌ که نخبگان امت اسلامی در ذیل این کنفرانس گردهم جمع شده و به‌ صورت نقطه‌ به‌ نقطه به تحلیل و بررسی موضوعات پیرامونی پرداخته و راهکارهایی را نیز برای حل‌ و فصل این مشکلات بیان می‌کنند.

کرمانی در پاسخ به انتقادات صورت گرفته در خصوص علل برپایی کنفرانس وحدت اسلامی در شرایط کنونی که کشور دچار مشکلات اقتصادی است، ابراز داشت: افراد عاقل هزینه‌ها را با سودی که به دست می‌آورند می‌سنجند. لذا قرار گرفتن در شرایط کنونی که منطقه در آتش تکفیری‌ها می‌سوزد و تحریم‌ها به قوت خودش باقی است، این پیام آشکار را به جهانیان اعلام می‌کند که ملت ایران با تأسی به امام حسین (ع) و رسول عاشورا حضرت زینب (س) این کنفرانس را برگزار می‌کنند تا وحدت و همدلی امت اسلامی بازیچه امیال دنیوی و غرض‌ورزی‌های سیاسی نخواهد شد.

وی ادامه داد: مسأله دیگر این است برگزاری کنفرانس وحدت نشان می‌دهد که ما این بار نیز با شعور و تدبیر، بخشی از منابعمان را صرف برپایی این اجلاس بزرگ کرده و بدین ترتیب تیر سهمگینی را به دشمنان اسلام و مسلمین وارد می‌کنیم و همچون چهل سال گذشته پایمردی می‌کنیم و میدان را رها نمی‌کنیم.

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان با بیان اینکه رشد و گسترش اندیشه‌های تکفیری یکی از مشکلات کنونی جهان اسلام است و متأسفانه حمایت وهابیان زمینه‌ساز مانور تبلیغاتی آن‌ها شده است، تصریح کرد: علما، نخبگان و فرهیختگان قوه متفکر هر جامعه هستند و آسیب‌شناسی مشکلات و چاره‌اندیشی برای حل‌وفصل آن‌ها رسالت این بخش از جامعه است. بنابراین کنفرانس وحدت اسلامی ظرفیتی را در اختیار این اندیشمندان قرار می‌دهد تا ضمن تبادل‌نظر با یکدیگر راهکارهای جامعی را برای حل بحران‌هایی که از سوی جهان غرب بر ملت‌های مسلمان تحمیل می‌شود را اتخاذ کنند.

وی با اظهار تأسف از همراهی برخی کشورهای منطقه با معاندان و مستکبران افزود: همه مسلمانان بر اسلام‌ستیزی دولت‌های اجنبی و تهدیدات آن‌ها علیه مبانی اسلامی متفق‌القول هستند. به‌ ویژه در شرایط کنونی که آل سعود به‌ عنوان نفوذی صهیونیست مشغول خدمتگزاری است و از هیچ کوششی فروگذار نیست. لذا رسالت ما نیز در این بحران سنگین‌تر است.

استاد دانشگاه تهران اظهار داشت: به لطف خدا و مجاهدت پیروان راستین مکتب اسلام این تهدید نیز به فرصت تبدیل شد و اهل تسنن نیز متوجه اندیشه‌های تکفیری و عناد آن‌ها با اصل دین شدند و عزم خود را برای مقابله با این فتنه آغاز کردند. اتفاق مبارکی که در سایه وحدت تداوم‌ یافته و منجر به خروج نیروهای داعشی و تکفیری از مرزهای سوریه و عراق شد.

وی گفت: واقعیت امر این است که استکبار جهانی در حال حاضر مبتنی بر تفکر صهیونیست‌ها است. رژیم جعلی که ده‌ها سال است در قبله‌گاه نخست مسلمانان جهان رخنه کرده و تبدیل به یک غده سرطانی شده است.

کرمانی با تأکید بر اینکه آزادی قدس فراتر از مرزهای جغرافیایی است، افزود: بسیاری از اندیشمندان و آزادگان دنیا نیز علیرغم گرایش به دین و مذهبی غیر از اسلام خواستار احقاق حقوق ملت فلسطین هستند. بنابراین این مطالبه به‌ حق فریاد انسان‌های طرفدار عدالت و مقابله با ظلم است. پس محوریت این شعار در کنفرانس جاری وحدت اسلامی احیای پایه‌های عدالت و هوشیارسازی سازمان‌هایی است که نام‌های بلند و بالایی دارند و رسالت خود را احقاق حق می‌دانند. اما در مقابل ظلم صهیونیست‌ها سکوت کرده‌اند و مطمئناً فریاد نخبگان جهان اسلام در خصوص آزادی قدس شریف به گوش آن‌ها نیز رسیده و إن‌شاالله موجبات نابودی رژیم غاصب صهیونیسم فراهم می‌شود.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcjahet8uqeaxz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما