تاریخ انتشار۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۳
کد مطلب : 379356
​حجت الاسلام کوششی:

مسلمین در پرتو وحدت به قدرتی جهانی تبدیل خواهند شد

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی مشکلات کنونی جهان اسلام را بدلیل ایجاد تفرقه در میان مسلمانان از سوی دشمنان اسلام دانست و تاکید کرد: مسلمین در پرتو وحدت به قدرتی جهانی تبدیل خواهند شد.
مسلمین در پرتو وحدت به قدرتی جهانی تبدیل خواهند شد
به گزارش حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین کوششی، معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی، در مصاحبه با رادیو گفت و گو، با اشاره به آغاز هفته وحدت اظهار داشت: میلاد پیامبر بزرگ اسلام(ص) به روایات برادران اهل سنت، در آغاز هفته وحدت و به روایت شیعیان، هفدهم ربیع الاول است و بین این دو روایت هفته وحدت نام نهاده شده است.
 
وی با اشاره به اینکه مسلمانان به هر دو تاریخ ذکر شده اعتقاد دارند، ادامه داد: در این هفته برادران اهل سنت و تشیع باید وحدت رویه داشته باشند و با یکدیگر همکاری کنند.
 
حجت الاسلام کوششی توسعه و قدرت اسلام و دستاوردهای اسلامی را در پرتو هفته وحدت قابل دسترسی دانست و افزود: قرآنی که خداوند بعنوان معجزه جاوید عنایت کرده، به موضوع وحدت اشاره دارد و تاکید کرده که در سایه وحدت و یکپارچگی به اهداف مورد نظر دست خواهیم یافت.
 
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: وحدت در اسلام جایگاهی وسیع دارد؛ امروز بسیاری از مشکلات مسلمانان در سایه تفرقه ایجاد شده و دشمنان خدا کسانی هستند که با تفرقه سعی دارند بهره خود را از تفرقه بدست آورند.
 
وی ادامه داد: اگر امروز می بینیم در یمن مسلمانان به جان هم افتاده اند و عربستان مردم و کودکان و زنان را به شهادت می رساند، به دلیل تفرقه ای است که میان مسلمین ایجاد شده است.
 
حجت الاسلام کوششی افزود: اگر امروز به شیعیان بحرین تعرض می شود، بدلیل تفرقه ای که دشمن ایجاد کرده است ولی اگر مسلمانان ید واحده باشند و اختلافات جزئی را کنار بگذارند، در پرتو وحدت به یک قدرت جهانی تبدیل خواهند شد.
 
وی همچنین وحدت مردم در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را یادآور شد و گفت: اگر این وحدت نبود، نمی توانستیم با آن دشمن تا دندان مسلح رو به رو شویم.
 
کوششی با بیان اینکه برادران شیعه و اهل سنت باید دست از افراط و تفریط بکشند، تصریح کرد: در سیره امیرالمومنین(ع) می بینیم که چگونه در مقابل کسانی که می خواستند خلیفه سوم را به قتل برسانند تا چه اندازه مخالفت کردند؛ بنابراین باید از افراط و تفریط دوری کنیم و از سخنانی که باعث تحریک افراد کم سواد می شود، دوری کنیم.
 
وی در پایان خاطرنشان کرد: شاخص ما باید ولایت و رهبری باشد که در این صورت صراط ما مستقیم خواهد بود؛ اما سم مهلک تفرقه برای اسلام و مسلمین باعث سوءاستفاده دشمنان می شود.

انتهای پیام/ 
http://www.taghribnews.com/vdcamonei49n0e1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما