تاریخ انتشار۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۶
کد مطلب : 378354

​عمران‌خان: در صدد گسترش روابط با ایران هستیم

نخست وزیر پاکستان گفت: ایران کشور دوست و همسایه است که روابط دیرینه با این کشور داریم و در صدد هستیم این روابط را گسترش دهیم.
​عمران‌خان: در صدد گسترش روابط با ایران هستیم
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، "عمران‌خان" نخست وزیر پاکستان در یک نشست خبری درباره روابط با ایران گفت: ایران کشور دوست و همسایه است که روابط دیرینه با این کشور داریم و در صدد هستیم این روابط را گسترش دهیم.

وی درباره همکاری اقتصادی با چین و عربستان، افزود: چین و عربستان بسیاری از مشکلات اقتصادی پاکستان را حل کردند اما نمی‌توان جزئیات آن را فاش کند.

عمران خان گفت: کشورهای دیگر هم ممکن است، خواهان دریافت تسهیلاتی مانند چین و عربستان باشند، بنابراین نمی‌تواند جزئیات را در این زمینه فاش کند.

عمران خان ادامه داد: سرمایه گذاری چین و عربستان در پاکستان قطعی است و پکن بسته کمکی که ارائه کرد به هیچ کشوری پرداخت نشده است.

عمران خان در ادامه این نشست خبری در پاسخ به خبرنگاران گفت: فساد مالی ثروتمند‌ترین کشورها را با بحران مواجه کرد بنابراین از هیچ اقدامی در این زمینه کوتاهی نخواهیم کرد.

وی با اشاره به برنامه 100 روزه دولت که قبل از انتخابات وعده داده شده بود، اظهار داشت: در برنامه 100 روزه مشکلات 70 ساله پاکستان حل نمی‌شود،  اما تمام تلاش خود را برای بازگرداندن ثروت مردم از خارج کشور به کار خواهیم برد.

خان تأکید کرد: از ایران و تمام کشورهای خارجی دعوت به عمل می‌آوریم که از فرصت سرمایه‌گذاری در پاکستان استفاده کنند.

وی افزود: برای سرمایه‌گذاری خارجی تسهیلات ویژه فراهم شده است.

خان گفت:ما علیه هیچ سیاستمدار یا حزب سیاسی وارد عمل نمی‌شویم و فقط به دنبال ریشه‌کن کردن فساد مالی در پاکستان هستیم.
 
انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdchm6nxk23nqxd.tft2.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما