تاریخ انتشار۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۵
کد مطلب : 377019
در نشست اعضای ستاد اجرایی کنفرانس وحدت مطرح شد:

تأکید آیت‌الله اراکی بر اهمیت مساله فلسطین در اجلاس/حامد کرزای از میهمانان سی‌ودومین کنفرانس وحدت

نشست اعضای ستاد اجرایی کنفرانس وحدت با حضور آیت الله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب، معاونین مجمع و دیگر اعضای ستاد اجرایی کنفرانس وحدت، عصر امروز در محل مجمع تقریب برگزار شد.
تأکید آیت‌الله اراکی بر اهمیت مساله فلسطین در اجلاس/حامد کرزای از میهمانان سی‌ودومین کنفرانس وحدت
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، در این نشست اعضای ستاد اجرایی، نقطه نظرات و مشکلات بخشهای خود برای هرچه بهتر برگزار شدن کنفرانس را مطرح کرده و پشنهاداتی را از جانب آیت الله اراکی در این خصوص دریافت کردند.

دبیر کل مجمع تقریب، در این نشست بر ضرورت برنامه ریزی دقیق و منظم برای کنفرانس و همچنین اکرام ویژه از تمامی میهمانان آن تأکید کرد و گفت: آنچه منشأ موفقیت کار انسان مؤمن می شود، توکل به خداست و چون این کنفرانس یک کار الهی است، امیدوارم به یاری خداوند بر مشکلات مترتب بر آن  فائق آییم.

وی افزود: اگر کنفرانس وحدت به خوبی برگزار شود، می تواند مشت محکمی بر دهان دشمنان باشد و اعتباری برای مردم ایران در دنیا به وجود بیاورد، میهمانانی که در کنفرانس هستند، می توانند بیان کننده  و انتقال دهنده وضعیت آرامی که این روزها بر خلاف گفته دشمنان در کشور حاکم است، به کشورهای خود باشند.

آیت الله اراکی  همچنین با اشاره به بحرانی شدن اوضاع فلسطین، گفت: باید تدبیری اندیشه شود، برنامه های مربوط به کنفرانس به گونه ای پیش برود که در مورد فلسطین بتوانیم خروجی خوبی داشته باشیم، همچنین می توان در این کنفرانس، مطالبه مشخصی را در مورد موضوع فلسطین مطرح کنیم تا در رسانه ها نیز قرار گیرد.

وی ضمن تأکید بر ضرورت همکاری بیشتر بین معاونتهای مجمع تقریب برای برگزاری هرچه بهتر کنفرانس وحدت، افزود: باید در این کنفرانس، جا بیندازیم که اصلا کشوری به نام اسرائیل وجود ندارد، قوام هر کشوری به زمین، مردم و حاکمیت آن است که اسرائیل هیچ یک از اینها را ندارد.

آیت الله اراکی همچنین پیشنهاد کرد که یک ادعا نامه علیه آمریکا در کنفرانس وحدت تنظیم شود؛ وی همچنین تأکید کرد: باید تلاش شود، چیزی را در کنفرانس وحدت ارائه کنیم که در سطح جهانی تبدیل به گفتمان شود.

از دیگر پیشنهادات مطرح شده توسط آیت الله اراکی، مطرح شدن جنایتهای صورت گرفته علیه جبهه مقاومت و جنایتهای ضد آزادی و ضد حقوق بشری و  همچنین جنایتهای رژیم صهیونیستی در کنفرانس وحدت بود.

وی همچنین پیشنهاد کرد، غرفه ای از صنایع دستی کشورمان در حاشیه کنفرانس وحدت برای استفاده میهمانان، برگزار شود.

در این نشست همچنین پیشنهاد شد، میهمانان کنفرانس دیداری با مراجع قم  و همچنین مراکز فرهنگی این استان داشته باشند.

از دیگر پیشنهادات مطرح شده در این نشست، استفاده از فرصت کنفرانس وحدت برای حمایت هر چه بیشتر از مظلومیت مردم یمن بود.

حاضرین در این نشست با بیان اینکه تا کنون 260 نفر از میهمانان خارجی برای حضور در کنفرانس اعلام آمادگی کرده اند، از حضور اشخاصی چون، "حامد کرزای" رئیس جمهور پیشین افغانستان، "بوعبدالله غلام الله"  رئیس شورای عالی اسلامی الجزایر، در کنفرانس وحدت پیش رو خبر دادند.

به گفته حاضرین، در کنفرانس وحدت امسال، میهمانانی در سطح وزیر از غنا و پنجاب پاکستان و از افغانستان میهمانانی در سطح زیر و معاون نخست وزیر حضور دارند.

انتهای پیام/
http://www.taghribnews.com/vdcezf8xojh8f7i.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما