تاریخ انتشار۲۳ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۱
کد مطلب : 368630
​حجت الاسلام رستمی خبر داد:

23 هزار زندانی در کشور حافظ قرآن شدند

مدیرکل فرهنگی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی تربیتی کشور با اشاره به حضور پرشور زندانیان در مسابقات قرآنی، گفت: 23 هزار زندانی در سطح کشور با اجرای طرح های تربیتی حافظ قرآن شدند.
23 هزار زندانی در کشور حافظ قرآن شدند
به گزارش خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام رضا رستمی، مدیرکل فرهنگی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی تربیتی کشور، روز دوشنبه در دیدار با آیت الله سیدعلی اکبر قریشی، نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با اعلام اینکه 23 هزار زندانی در کشور حافظ قرآن شده اند، افزود: این تعداد زندانی در طرح بزرگ حافظان قرآن کریم و آزمون های سازمان اوقاف و امور خیریه شرکت کردند.
 
وی با اشاره به اینکه این افراد از چند سوره تا پنج جزء قرآن کریم را حفظ کرده اند، بیان کرد: آموزش های قرآنی با حجم وسیع در بین زندانیان سراسر کشور اجرا می شود و زندانیان با علاقه بسیار زیاد از آن بهره مند می شوند.
 
مدیرکل فرهنگی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور ادامه داد: اولویت اول در تربیت فرهنگی و معنوی زندانیان، آموزش صحیح خوانی، ترجمه و اسرار نماز است که با حساسیت به اجرا گذاشته می شود.
 
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری نیز در این دیدار گفت: مسوولان ندامتگاه های کشور با تربیت زندانیان از طریق آموزه های قرآنی و اقامه نماز به تثبیت ارزش های اسلامی انقلاب می پردازند.
 
آیت الله سیدعلی اکبر قرشی، عملکرد فرهنگی در زندان ها را تعجب برانگیز خواند و افزود: در صورتی که این اقدامات با هدف قرب الهی باشد، پاداش آن بسیار زیاد خواهد بود و باید با همه توان ادامه یابد.
 
گفتنی است هیات فرهنگی سازمان زندان ها در راستای بررسی فعالیت های فرهنگی به مدت سه روز در آذربایجان غربی حضور دارند.
http://www.taghribnews.com/vdcdsj0szyt0996.2a2y.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما