تاریخ انتشار۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵
کد مطلب : 362732

​خشم سعودی و امارات از گزارش سازمان ملل درباره نقض حقوق بشر در یمن

گزارش کمیته کارشناسان سازمان ملل متحد درباره نقض حقوق بشر در یمن، خشم نمایندگان ائتلاف سعودی - اماراتی را برانگیخته است.
​خشم سعودی و امارات از گزارش سازمان ملل درباره نقض حقوق بشر در یمن
به گزارش خبرگزاری تقریب، کمیته کارشناسان سازمان ملل متحد که مکلف به تحقیق درباره نقض حقوق بشر در یمن شده اند، طی گزارشی نگرانی خود را از حملات ائتلاف سعودی به شهروندان یمنی و افزایش بازداشت ها در نقاط مختلف این کشور اعلام کردند.

کمال الجندوبی، رئیس این کمیته، در جلسه شورای حقوق بشر در ژنو که در خصوص یمن برگزار شد، تأکید کرد: ائتلاف سعودی - اماراتی مردم یمن را از راه دریا و هوا محاصره کرده است و اجازه رسیدن کمک های بشردوستانه به این کشور را نمی دهد.

وی افزود: همچنین بازداشت های خشونت آمیز در تمام نقاط این کشور افزایش یافته است و نیروهای ائتلاف از زندان های مخفی برای بازداشت افراد از جمله روزنامه نگاران و مدافعان حقوق بشر استفاده می کنند.

این در حالی است که نمایندگان ائتلاف سعودی - اماراتی، ضمن مخالفت با این گزارش اعلام کردند که گزارش کمیته کارشناسان سازمان ملل موضوعیت ندارد.

کمیته ملی تحقیق درباره موارد نقض حقوق بشر در بحرین، ابتدای ماه جاری میلادی اعلام کرده بود که طی این مدت، حدود 3700 مورد بازداشت خشونت آمیز و شکنجه و بازداشت مخفیانه در این کشور صورت گرفته است.

ترجمه: فرشته صدیقی
http://www.taghribnews.com/vdcaeuneu49ni01.k5k4.html
مرجع : الجزیره
نام شما
آدرس ايميل شما