تاریخ انتشار۱۶ دی ۱۳۸۹ ساعت ۱۸:۰۰
کد مطلب : 36010
آیت الله جوادی آملی:

قرآن ترازوی حقیقت است

تشخیص حق و باطل اگر چه سخت است، اما ناممکن نیست
آیت الله عبدالله جوادی آملی، پنجشنبه، در جلسه درس اخلاق هفتگی خود اظهار داشت: مردان الهی نه به سوی لهو می روند و نه لغو قدرت آن را دارد که سراغ آنان بیاید.
قرآن ترازوی حقیقت است
خبرگزاری تقریب (تنا):

این استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: تشخیص حق و باطل در بسیاری از امور گرچه دشوار است، اما ناممکن نیست، چرا که تشخیص صحیح آن ها معیار علمی دارد و ممکن است کسی با سعی و کوشش بتواند به تشخیص صحیح حق و باطل برسد.

جوادی آملی ادامه داد: ائمه‌(ع) برای ما روشن کرده اند که چه چیزی بازی و چه چیزی جدی است بنابراین مردان الهی از بازیگری بیزارند؛ نه کسی را بازی می دهند و نه کسی می تواند آن ها را بازی دهد. 

این مفسر برجسته قرآن کریم با اشاره به آیاتی از کلام الله مجید، تصریح کرد: از این سه اصل که، دنیا بازیچه است، خداوند آفریدگار دنیاست و خدا بازیگر نیست، می توان نتیجه گرفت که در برخی موارد، به بازی گرفتن دنیا از روی حکمت است. 

وی سپس با طرح یک سئوال بحث خود را ادامه داده و گفت: سمت هایی که به هر انسانی داده می شود، بازی است یا خودمان آن را به بازی می گیریم یا چیز دیگری است که ما نمی دانیم؟ امام علی(ع) می فرمایند کسی که به جایی می رسد و صاحب پست و مقام می‌شود، خیلی خوشحال می شود اما زمانی که از آن جدا شد، برای او تلخ خواهد بود، آن شخص بازی خورده است.

آیت الله جوادی آملی تصریح کرد که تشخیص این گونه مسائل آسان نیست و نیاز به مدد الهی دارد. وی افزود: اگر کسی قرآنی فکر کرد به حقیقت خواهد رسید، چرا که قرآن ترازوی حقیقت است و نشان می دهد کار شما بازی یا جدی بوده است.

http://www.taghribnews.com/vdcjyyet.uqemvzsffu.html
مرجع : خبرگزاری ها
نام شما
آدرس ايميل شما