تاریخ انتشار۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۲
کد مطلب : 359779
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی؛

فلسفه عاشورا تربیت و یادگیری است / مبدأ انقلاب اسلامی عاشورا است

دشمن در تلاش است عزاداری‌های ما را از هدفمندی خارج کند و مذهب را از ما بگیرد بنابراین چنین رفتاری و کارشکنی در عزای امام حسین (ع) محکوم و اشتباه است و این نوع تفکرات در جامعه ما شکست‌خورده است.
فلسفه عاشورا تربیت و یادگیری است / مبدأ انقلاب اسلامی عاشورا است
به گزارش خبرگزاری تقریب، "حجت‌الاسلام‌ و المسلمین علی خادمی" مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با اشاره به این مطلب که اگر به عاشورا نگاه کنیم سیاست و تدبیراست و حکومت در نظام ولایت عبارت‌اند از تدبیر در امور زندگی و جامعه‌ و بدین معنا نیست که جامعه یک‌بعدی باشد چون در یک جامعه اقتصاد، سیاست، اجتماع، زندگی فردی، دشمن‌شناسی و تولی همه در کنار هم وجود دارد، گفت:اگر مسئولی در مقابل عزای امام حسین کارشکنی کرده باشد، اگر جاهل است باید آگاه شود و اگر آگاهانه این‌طور با مراسمات محرم برخورد می‌کنند درواقع در زمین دشمن بازی می‌کنند و باید تدبیر کرد و از زمین دشمن خارج کرد.

وی همچنین گفت: دشمن در تلاش است عزاداری‌های ما را از هدفمندی خارج کند و مذهب را از ما بگیرد بنابراین چنین رفتاری و کارشکنی در عزای امام حسین (ع) محکوم و اشتباه است و این نوع تفکرات در جامعه ما شکست‌خورده است.

خادمی در پاسخ به این سؤال که برخی مسئولین مراسمات عزاداری را سلیقه‌ای کردند و گفتند مسائل سیاسی نباشد و فقط صرف عزاداری باشد تصریح کرد: نوحه و روضه‌خوانی سراسر تدبیر و سیاست است، فلسفه عاشورا تربیت و یادگیری است و کربلا دانشگاهی ست که هرکس ورود کرد و آموزش دید و سالم ازآنجا فارغ‌التحصیل شد مانند شهید حجی‌ها، شهید صیاد شیرازی‌ها و مطهری‌ها می‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در ادامه افزود: مبدأ انقلاب اسلامی عاشورا بوده و یکی از رموز بقای انقلاب اتصال آن با عاشورست و مگر می‌شود کسی عاشورایی و حسینی باشد و اهل سیاست و تدبیر نباشد.

وی در مورد برخورد با مسئولین خاطی بیان کرد: در این عصر گرفتارعناصر نفوذی دشمن شدیم دشمن چهل سال است کسب تجربه کرده و بهترین فرصت برای دشمن است تا از اصول جنگ نرم استفاده کند و جامعه را به خود بی‌اعتماد کند و زمانی این اتفاق می‌افتد که عناصر نفوذی در رده‌های مختلف حضور پیدا کنند و به دشمن کمک کنند و فضا را آماده کنند که نباید بگذاریم این اتفاق بیفتد؛ در مرحله اول اگر از ناآگاهی باشد باید آگاهی و تذکر داده شود و اگر از سر آگاهی و به‌عمد است بایستی برخورد قاطع صورت بگیرد.

خادمی در مورد نظارت بر هیئت‌ها و ارزیابی برنامه هیئت‌ها توضیح داد: بیش از هزار نفر عالِم از حوزه‌های علمیه در سراسر استان حضور دارند و نظارت می‌کنند نظارت به این معناست که عالم آگاه و مطلع به وقایع در مراسمات حضور دارند و علاوه بر آن‌ها شخصیت‌های انقلابی دلسوز و گروه‌هایی به‌صورت منظم مانند امامان جمعه، دادستان، سازمان تبلیغات و فرمانداری از مراسمات سرکشی می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی ادامه داد: تا به الآن برمبنای گزارش‌هایی که رسیده مراسمات ازلحاظ کمی و کیفی در سطح خوبی برگزارشده است و علی‌رغم اینکه شرایط بازار با توجه به عدم ثبات قیمت در بازار و تورم ایجادشده کمی نگران‌کننده بود اما به همت استاندار امکانات اولیه فراهم شد و در اختیار هیئت‌ها قرار گرفت والان مردم پایه کار هستند و از دل‌وجان مایه می‌گذارند.
http://www.taghribnews.com/vdchqwnxw23nmqd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما