تاریخ انتشار۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۹:۵۸
کد مطلب : 353825

واکنش نخست وزیر پاکستان به طرح مسابقه ضد اسلامی توسط نماینده افراطی هلند

نخست وزیر جدید پاکستان نسبت به طرح مسابقه کاریکاتور موهن به اسلام از سوی نماینده راستگرای افراطی هلند، واکنش نشان داد.
واکنش نخست وزیر پاکستان به طرح مسابقه ضد اسلامی توسط نماینده افراطی هلند
به گزارش خبرگزاری تقریب، مجلس سنای پاکستان، روز گذشته طرح مسابقه کاریکاتورهای اهانت آمیز به اسلام را که از سوی گرت ویلدرز، نماینده راستگرای افراطی هلند مطرح شده است را بررسی کرد.
 
"عمران خان" نخست وزیر جدید پاکستان، در نخستین سخنرانی خود در این مجلس، درباره اهانت های مکرر نماینده راستگرای افراطی هلند به دین اسلام تأکید کرد: دولت پاکستان مسئله اهانت به دین اسلام را در سازمان همکاری اسلامی که متشکل از 57 کشور است مطرح خواهد کرد و از کشورهای اسلامی می خواهد تا به سیاست جمعی خود در این زمینه ادامه دهند.
 
وی افزود: مطرح کردن این مسئله در سازمان ملل متحد باید در سالهای گذشته انجام می گرفت که متاسفانه این اتفاق رخ نداده است.
 
وزارت امور خارجه پاکستان در همین رابطه، دوشنبه گذشته کاردار سفارت هلند در اسلام آباد را در اعتراض به این مسابقه موهن احضار کرد.
 
در بیانیه این وزارتخانه آمده است که سفیر پاکستان در هلند مأمور شده است تا با قدرت اعتراض خود را نسبت به این اهانت، به دولت هلند و سفرای کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی منتقل کند.
 
در این بیانیه همچنین نمایندگان دائمی پاکستان در سازمان ملل متحد در نیویورک و ژنو مأمور شده اند که این مسئله را با دبیرکل سازمان ملل متحد، کمیساریای عالی حقوق بشر و سازمان های مربوطه مطرح کنند.
 
ترجمه: فرشته صدیقی
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcdxs0skyt0kj6.2a2y.html
مرجع : عربی 21
نام شما
آدرس ايميل شما