>> اعطای مدرك كارشناسی علوم قرآنی به حافظان قرآن كريم | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۱ دی ۱۳۸۹ ساعت ۹:۲۸
کد مطلب : 34536

اعطای مدرك كارشناسی علوم قرآنی به حافظان قرآن كريم

چهاردهمين دوره آزمون اعطای مدرك كارشناسی و كارشناسی‌ارشد علوم قرآنی به حافظان كل قرآن كريم از اول دی‌ماه، به مدت پنج روز در تهران برگزار می‌شود.
اعطای مدرك كارشناسی علوم قرآنی به حافظان قرآن كريم
به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا):
"ولی ياراحمدی" مدير كل دفتر آموزش و مسابقات قرآن سازمان اوقاف و امور خيريه با اشاره به مصوبه ارديبهشت‌ماه سال ۷۵ مبنی بر اعطای مدرك كارشناسی و كارشناسی‌ ارشد به حافظان كل قرآن كريم گفت: در سال ۷۵ قانونی مصوب شد كه براساس آن به حافظان كل قرآن كريم در صورت شركت در آزمون‌های رسمی سازمان سنجش آموزش كشور، مدرك كارشناسی و كارشناسی‌ارشد علوم قرآنی اعطا می‌شود.

مدير كل دفتر آموزش و مسابقات قرآن سازمان اوقاف و امور خيريه تصريح كرد: سازمان اوقاف و امور خيريه موظف است، هرساله بعد از اعلام نتايج از سوی سازمان سنجش آموزش كشور آزمون اعطای مدارك كارشناسی و كارشناسی‌ارشد علوم قرآنی را به صورت شفاهی برگزار كند.

وی با اشاره به اين‌كه در اين آزمون حافظان كل قرآن بايد به سؤالات صحت حفظ قرآن كريم پاسخ دهند، تأكيد كرد: از هر سه جزء قرآن كريم يك سؤال و در مجموع ۱۰ سؤال برای حفظ قرآن و دو سؤال برای صحت قرائت در نظر گرفته شده كه لازم است، داوطلبان به صورت شفاهی به سؤالات پاسخ دهند.

يار احمدي درباره زمان برگزاری چهاردهمين دوره از اين آزمون گفت: اين آزمون روزهای اول تا سوم دی‌ماه سال جاری برای بانوان و چهارم و پنجم دی‌ماه برای آقايان در دانشكده علوم و فنون قرآنی واقع در خيابان سرهنگ سخايی تهران برگزار می‌شود.

وی به رشد ۲۰۰ درصدی تعداد شركت‌كنندگان در آزمون اعطای مدرك كارشناسی و كارشناسی‌ارشد علوم قرآنی در سال جاری اشاره و تصريح كرد: در اين دوره حدود ۵۰۰ نفر در آزمون شركت می‌كنند كه از اين تعداد ۲۷۰ نفر را بانوان و ۲۱۴ نفر را آقايان تشكيل می‌دهند.

وی خاطرنشان كرد: در اين دوره از آزمون‌، در قسمت بانوان، "فريده ناری" در رشته وقف و ابتدا، "اعظم الماسی" در رشته تجويد، "ايمان صحاف" در رشته صوت و لحن و "مائده اديب‌زاده"، "اعظم تقی‌زاده"، "زهرا صريحی‌نژاد"، "غسون مسلمی" و "مريم سعيدی" به عنوان داوران حفظ و در قسمت آقايان "علی‌اكبر حشمتی" در رشته تجويد و وقف و ابتدا، "حسن ربيعيان" در رشته صوت و لحن و "حسين طرقی"، "مهدی بحرالعلوم"، "امير آقايی"، "سيدرضا ميرموسايی" و "معتز آقايی" به عنوان داوران حفظ قضاوت خواهند كرد.

اين آزمون همه ‌ساله براساس قانون اعطای مدرك كارشناسی و بالاتر به حافظان كل قرآن كريم مصوب ارديبهشت ماه سال ۷۵ مجلس شورای اسلامی، با همكاری سازمان سنجش آموزش كشور برگزار می‌شود.

گفتنی است افراد واجد‌ شرايط در صورت كسب حد نصاب آزمون سازمان سنجش آموزش كشور به سازمان اوقاف و امور خيريه جهت تأييد صحت حفظ معرفی می‌شوند.


http://www.taghribnews.com/vdcaimne.49nye15kk4.html
مرجع : روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خيريه
نام شما
آدرس ايميل شما

احمد علی سلیمی
سلام.لطفاتاریخ ونحوه ثبت نام دراین ازمون رامشخص فرمایید؟ممنون