تاریخ انتشار۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب : 344046
​دبکافایل گزارش داد؛

ارتش سوریه به 4 کیلومتری مرز اسرائیل رسید

منابع امنیتی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی با طرح اینکه نیروهای ارتش و مقاومت سوریه به فاصله 4 کیلومتری مرز فلسطین اشغالی رسیده‌اند، از رویکرد کابینه نتانیاهو انتقاد کرد.
ارتش سوریه به 4 کیلومتری مرز اسرائیل رسید
به گزارش خبرگزاری تقریب، افزایش تنش‌ها بین رژیم صهیونیستی و گروه‌های مقاومت در نوار غزه به خاطر تداوم پرواز بادبادک‌های آتش‌زا و صدور هشدار درباره آغاز عملیات گسترده علیه این منطقه، توجه و تمرکز تل‌آویو را از جبهه شمالی دور کرده است.

وبگاه امنیتی «دبکافایل» وابسته به منابع اطلاعاتی رژیم صهیونیستی گزارش داد که با اینکه ارتش سوریه و نیروهای مقاومت بیش از پیش در حال نزدیک شدن به مرزهای شمال فلسطین اشغالی هستند اما سران اسرائیل به دنبال عملیات علیه حماس در غزه هستند.

دبکافایل با بیان اینکه ارتش و نیروهای سوری اکنون فقط 4 کیلومتر تا مرزهای جولان اشغالی فاصله دارند، نوشت که با این حال اما ارتش اسرائیل تعداد زیادی از نیروهای خود و چندین دستگاه سامانه پدافند موشکی گنبد آهنین را اطراف غزه مستقر کرده و گویی از جبهه شمالی غافل شده است.

این وبگاه به نقل از منابع امنیتی خود نوشت که نیروهای ارتش و مقاومت سوریه توانسته‌اند بلندی‌های «تل‌الحاره» را از معارضان پس گرفته و تحت کنترل خود دربیاورند. بدین‌ترتیب آنها می‌توانند نه تنها تمام جولان اشغالی، بلکه شمال الجلیل و حتی شهرهای ساحلی مدیترانه مانند «ناهاریا» را زیر آتش توپخانه‌ای و حملات زمینی خود قرار دهند.

دبکافایل با انتقاد از غفلت کابینه رژیم صهیونیستی از جبهه شمالی و نزدیک شدن نیروهای سوری به مرزهای جولان اشغالی، نوشت: «هیچکسی هم به خود زحمت نمی‌دهد که به اسرائیلی‌ها بگوید چرا دولت نتانیاهو به طور ناگهانی جبهه شمالی را رها کرده است».

این وبگاه با بیان اینکه پروازهای جنگنده‌های نیروی هوایی رژیم صهیونیستی بر فراز مناطق جنوبی سوریه از روز دوشنبه (16 جولای – 25 تیر) متوقف شده است، مدعی شد مسائل مطرح شده در دیدار «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا با «ولادیمیر پوتین» همتای روسی خود در هلسینکی مسبب تمام این قضایا است.

دبکافایل پیشتر هم با اشاره به گزارش‌ها درباره ادعای ورود یک پهپاد از سوریه به حریم هوایی جولان اشغالی، تحلیل کرده بود که درپی این واقعه، ایران و محور مقاومت اطلاعات مهمی از نحوه واکنش رژیم صهیونیستی به دست آورده است.

مرز غزه و مناطق نزدیک به آن طی روزهای اخیر بسیار ملتهب و شاهد تبادل آتش بین گروه‌های مقاومت فلسطینی و جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بوده است. ارتش رژیم صهیونیستی در این دو روز به بهانه تداوم پرواز بادبادک‌های آتش‌زا، چندین‌بار با توپخانه و جنگنده  به مناطق مختلفی در غزه حمله کرد که این حمله بزرگ‌ترین عملیات هوایی از زمان جنگ ۲۰۱۴ با مقاومت در این منطقه بوده است.

وزارت بهداشت غزه اعلام کرده بود در این حملات، دو نوجوان فلسطینی به شهادت رسیده و دست کم ۲۵ نفر دیگر زخمی شدند. بعد از این حملات بود که گروه‌های مقاومت فلسطینی با شلیک بیش از ۱۷۴ موشک، به حملات صهیونیست‌ ها پاسخ دادند.

طی چند هفته اخیر تنش‌ها بین تل‌آویو و گروه‌های مختلف در همسایگی فلسطین اشغالی از جمله دولت سوریه، حزب‌الله و حماس و همچنین نگرانی دستگاه‌های امنیتی و نظامی رژیم صهیونیستی از احتمال وقوع جنگ تمام عیار با گروه‌های مقاومت در منطقه افزایش یافته است.

ارتش سوریه از ابتدای تیر ماه با حمایت هوایی جنگنده‌های روس و پوشش زمینی گروه‌های مقاومت، عملیاتی را علیه معارضان و تروریست‌های حاضر در مناطق جنوبی و استان درعا آغاز کرده است. بعد از پاکسازی این استان از لوث عناصر مسلح، استان قنیطره و مرزهای شمالی فلسطین اشغالی هدف بعدی خواهد بود.

پیش از این «صور گلدمن» فرمانده تیپ زرهی 401 ارتش رژیم صهیونیستی با اشاره به طرح تل‌آویو برای آغاز تجاوز زمینی به جنوب سوریه، توضیح داد نظامیان این رژیم حداقل به مسافت 3 کیلومتر و برای اشغال استان «قنیطره» در این کشور پیشروی خواهند کرد.
http://www.taghribnews.com/vdci55apqt1a5u2.cbct.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما