تاریخ انتشار۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۲
کد مطلب : 343675

صدور 106 هزار مجوز کار برای پناهندگان سوری در اردن

"حمدان یعقوب" رئیس واحد پناهندگان سوری وزارت کار اردن، اعلام کرد که این وزارت خانه تا کنون 106 هزار مجوز کار برای پناهندگان سوری صادر کرده است.
صدور 106 هزار مجوز کار برای پناهندگان سوری در اردن
به گزارش خبرگزاری تقریب، "حمدان یعقوب" که در کنفرانسی در مورد تأثیر وجود کارگران سوری در اردن بر فرصتهای شغلی اردنی ها صحبت می کرد، اظهار داشت: برخی از پناهندگان سوری در بازار کار به دلیل ترس از عدم حمایت مالی سازمان های بین المللی، از درخواست مجوز کار اجتناب می کنند، همچنین برخی از آنها تمایل به پناهندگی در کشور دوم را دارند و معتقدند درخواست مجوز کار، پناهندگی آنها را به تعویق می اندازد.

وی ادامه داد:البته تصمیم گیرندگان در این سازمان های بین المللی، معتقدند که صدور مجوز کار برای سوری ها تأثیری بر کمک های اعطا شده به پناهندگان از طرف کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل ندارد، بلکه یک اقدام سازماندهی شده برای حفاظت از حقوق آنها است.

اردن در فوریه سال 2017 و با هماهنگی مدیر امور پناهندگان سوری در اداره اردوگاهها و سازمان بین المللی کار، صدور مجوز کار برای سوریهای مقیم در اردوگاهها را آغاز کرد و به گفته حمدان یعقوب، دفاتر کار و هماهنگی در داخل اردوگاههای زعتری و  الازرق برای ادامه عملیات صدور مجور ایجاد شد.
  
http://www.taghribnews.com/vdcfemdmtw6djva.igiw.html
مرجع : روسیا الیوم
نام شما
آدرس ايميل شما