تاریخ انتشار۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰
کد مطلب : 342138
​شیخ محمد رمضان:

به کسی اجازه دخالت و فتنه انگیزی میان مسلمانان را نخواهیم داد

"شیخ محمد رمضان" عضو اتحادیه علمای عربی آفریقایی در گفتگو با مجله «الروضة الحسینیه» بر ضرورت فراهم ساختن بستری مناسب جهت تحقق وحدت میان مسلمانان و رفع شبهات تأکید کرد.
به کسی اجازه دخالت و فتنه انگیزی میان مسلمانان را نخواهیم داد
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، شیخ رمضان با اشاره به ضرورت تبیین چهره‌ای حقیقی از شیعه و مذهب اهل بیت (ع) گفت: اختلاف بین مسلمانان فقط در نامگذاری هاست و همه مسلمانان در زیر پرچم «لا اله الا الله محمد رسول الله» هستند؛پس به کسی اجازه دخالت و فتنه انگیزی و ایجاد درگیریهای علمی و عقلی میان مسلمانان را نخواهیم داد.

عضو اتحادیه علمای عربی آفریقایی گفت: تقریب مذاهب به معنای تعدّی به مذهب دیگر و یا باطل جلوه دادن آن نیست و هیچ دلیلی نیز برای فرق گذاشتن بین شیعه و سنی وجود ندارد.

وی ادامه داد:امام حسین(علیه السلام) نه برای فرقه خاصی، بلکه برای انسانیت قیام کردند و ادامه دادن راه ایشان امنیت را به ارمغان می آورد.

شیخ رمضان اظهار داشت:هیچ توجیهی وجود ندارد که نظرات علمای مذهب تشیّع را مورد استفاده قرار ندهیم، زیرا میان شیعه و مذاهب اهل سنت تفاوتی نیست، اختلاف در فروع است و فروع تأثیری در جوهره اسلام ندارد.

وی همچنین با اشاره به خطر سازمان‌های تروریستی به ویژه داعش تصریح کرد: تروریست‌های تکفیری هیچ ارتباطی به اسلام نداشته و هیچ اعتقادی به گفتگو و تفکر ندارند،اگر کسی با آنان اختلاف نظر داشته باشد به سرعت تکفیر می‌شود، پس باید با آنان مقابله فکری شود.
http://www.taghribnews.com/vdciprapvt1a5z2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما