تاریخ انتشار۱۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۳
کد مطلب : 340407

​تأیید شمارش دستی بخشی از آرای انتخابات پارلمانی عراق

کمیته قضایی انتخابات در دادگاه عالی فدرال عراق، امروز با تصمیم کمیسیون عالی مستقل انتخابات این کشور مبنی بر شمارش دستی آرای انتخابات پارلمانی عراق موافقت کرد.
​تأیید شمارش دستی بخشی از آرای انتخابات پارلمانی عراق
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، مرکز رسانه شورای عالی قضایی عراق در بیانیه ای اعلام کرد: کمیته قضایی انتخابات در دادگاه عالی فدرال، تصمیم کمیسیون عالی مستقل انتخابات عراق را در خصوص شمارش دستی آرا، فقط برای برخی صندوق هایی که شکایت هایی در خصوص بروز تقلب در آن صورت گرفته است، تائید کرد.
 
شمارش دستی آرای صندوق های انتخاباتی، مشمول همه مراکز انتخاباتی در سراسر عراق نمی شود به طوری که در این بیانیه آمده است: تصمیم کمیته قضایی انتخابات عراق همسو و همگام با مصوبه دادگاه عالی فدرال مبنی بر بازشماری آرای برخی از صندوق های رأی است.
 
انتخابات پارلمانی عراق به روش الکترونیکی برگزار شده بود و با انتقادات بسیاری از سوی طرف های سیاسی روبرو شد.
 
پارلمان عراق در جلسه 16 خرداد که با حضور اکثریت نمایندگان این کشور برگزار شد، به دلیل انتقادها نسبت به بروز تخلف در انتخابات، به شمارش مجدد آراء به صورت دستی رأی مثبت داد.
 
حیدر العبادی، نخست وزیر عراق نیز اعلام کرده بود که شورای وزیران با تشکیل کمیته عالی وزارتی برای تحقیق در موارد دستکاری آرای انتخاباتی و تقلب در انتخابات پارلمانی، موافقت و سفارش های این کمیته را برای بررسی شکایت های مطرح در خصوص نتایج انتخابات پارلمانی تصویب کرد.
http://www.taghribnews.com/vdcfxxdmew6djja.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما