تاریخ انتشار۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۵
کد مطلب : 338921

رژیم صهیونیستی ۱۶ فلسطینی را در کرانه باختری دستگیر کرد

منابع فلسطینی اعلام کردند که نظامیان رژیم صهیونیستی صبح دوشنبه با حمله گسترده به شهر 'الخلیل' در جنوب کرانه باختری اشغالی ۱۶ فلسطینی را به بهانه دست داشتن در اقدامات علیه این رژیم دستگیر کردند.
رژیم صهیونیستی ۱۶ فلسطینی را در کرانه باختری دستگیر کرد
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از پایگاه خبری 'عربی ۲۱ '، تعدادی از فعالان و اسرای آزاده شده فلسطینی در میان بازداشت شدگان از سوی نظامیان صهیونیست قرار دارند.
بر اساس آمار رسمی 'شورای امور اسیران' شمار اسیران فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی بالغ بر ۶۵۰۰ تن از جمله ۳۵۰ کودک، ۶۲ زن، ۶ نماینده مجلس قانونگذاری فلسطین،۵۰۰ اسیر اداری ، ۱۸۰۰ بیمار که ۷۰۰ تن از آنها نیازمند به درمان فوری است، دیده می شود. 
بر اساس این گزارش، 'شورای ملی راه پیمایی بازگشت و رفع محاصره' نام راه پیمایی جمعه آینده فلسطینیان در مرز با سرزمینهای اشغالی در نوار غزه را 'از غزه تا کرانه باختری، وحدت خون و مسیر مشترک' نامید. 
شورای مذکور با تاکید بر تداوم راه پیمایی های بازگشت و رفع محاصره غزه، سخنان برخی مسئولان کشورهای عربی در راستای عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی را محکوم و آن را خیانت به مساله ، مردم فلسطین و مقدسات و معراج رسول اکرم (ص) دانست.
این شورا با تاکید بر وحدت مردم فلسطین برای تحقق اهدافشان، از مبارزات اهالی کرانه باختری و سرزمین های اشغالی و اردوگاه های پناهندگان تقدیر کرد.
نظامیان رژیم صهیونیستی بعد از شعله‌ور شدن اعتراضات علیه تصمیم "دونالد ترامپ" رئیس‌جمهور آمریکا درباره قدس، بازداشت‌های گسترده‌ای انجام دادند و همه فلسطینیانی که در این بازه زمانی بازداشت شدند، در معرض شکنجه‌های روحی و جسمی و یا بدرفتاری قرار گرفتند و ۶۰ درصد از آن‌ها وحشیانه مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. با افزایش درگیری ها و تنش ها، ​بازداشت فلسطینی‌ها به پدیده‌ای معمول در کرانه باختری و قدس تبدیل شده است .
 
http://www.taghribnews.com/vdcdxj0sfyt0sn6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما