تاریخ انتشار۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۹:۰۸
کد مطلب : 337757
​اندیشکده آمریکایی:

وابستگی انقلابیون یمن به ایران، دروغی بزرگ است

یک اندیشکده آمریکایی در گزارشی نوشت که حمله ائتلاف عربستان و امارات به یمن بر پایه یک دروغ شکل گرفته و نتیجه آن بحران امنیتی و انسانی در یمن بوده است.
وابستگی انقلابیون یمن به ایران، دروغی بزرگ است
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، «داگ باندو» تحلیلگر اندیشکده «کیتو» (Cato) در یادداشتی که در سایت این اندیشکده و پایگاه «امریکن کانسروتیو» منتشر شده، به ائتلاف میان عربستان و امارات متحده عربی به عنوان «خطرناک‌ترین نیرو» در منطقه غرب آسیا اشاره کرد و نوشت: برای مدت سه سال، «ریاض» و «ابوظبی»، مبارزه‌ای خونین برای احیای رژیم سیاسی تحت نفوذ خود در کشور بسیار فقیر یمن به راه انداخته‌اند.
 
نویسنده در ادامه به تجاوز ائتلاف تحت رهبری ریاض به یمن اشاره کرد و نوشت: این مبارزه بر پایه یک دروغ و با هدف جلب حمایت آمریکا انجام گرفته است و آن دروغ این است که این دو کشور به رفتارهای تهاجمی ایران پاسخ داده‌اند.
 
باندو نوشته است: در حال حاضر امارات متحده عربی در حال آماده‌سازی یک تهاجم نظامی است که می‌تواند به تجزیه یمن منجر شود و قحطی گسترده ای را به بار آورد.
 
این پایگاه آمریکایی سپس با اشاره به این موارد نوشت: اکنون ائتلاف عربستان-امارات، خطرناک‌ترین نیرو در غرب آسیا محسوب می‌شود.
 
بنا به گفته نویسنده این مقاله، «این دو دیکتاتوری، که گاهی به تنهایی وارد عمل می‌شوند اما اغلب با یکدیگر هستند، وهابیت را در سراسر جهان ترویج داده‌اند، از استبداد ظالمانه در مصر و بحرین حمایت کرده‌اند و در حالی که به تجزیه لیبی و سوریه کمک می‌کنند، از جهادی‌گری افراطی حمایت کرده‌، قطر را به حمله تهدید کرده‌اند و در عین حال تلاش دارند که این کشور را به کشوری مطیع تبدیل کنند و در تلاش برای برهم زدن توازن شکننده سیاسی لبنان، نخست‌وزیر این کشور را ربودند. بدتر از همه، حمله مداوم آنها به یمن است».
 
این رسانه‌ آمریکایی سپس به حمایت واشنگتن از حملات ائتلاف تحت رهبری ریاض در یمن اشاره کرد و نوشت: آمریکا به منظور نشان دادن حمایتش از همپیمانان سلطنتی خود، به جنگ علیه مردم یمن پیوست و به عنوان تأمین کننده اصلی سلاح برای این دو پادشاهی مستبد وارد عمل شد و سازندگان سلاح در آمریکا را در پیشبرد این فرایند تقویت کرد.
 
داگ باندو سپس با اشاره به این موارد در گزارش خود نوشت: «نتیجه‌ای که حاصل آمده است، بحران امنیتی و انسانی بوده است».
http://www.taghribnews.com/vdcjiaetauqetaz.fsfu.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما