تاریخ انتشار۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۶
کد مطلب : 333119

زخمی شدن بیش از 100 فلسطینی در تظاهرات روز جمعه غزه/فراخوان تظاهرات ضد صهیونیسم از طرف جریانهای ملی فلسطین در حیفا

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد: در تظاهرات روز جمعه هزاران فلسطینی در مرزهای شرقی نوار غزه، 109 نفر زخمی شدند که دست کم 10 نفر از آنها با شلیک مستقیم سربازان اسرائیلی زخمی شدند.
زخمی شدن بیش از 100 فلسطینی در تظاهرات روز جمعه غزه/فراخوان تظاهرات ضد صهیونیسم از طرف جریانهای ملی فلسطین در حیفا
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، طبق گزارش این وزارتخانه بیشتر شرکت کنندگان در اعتراضات روز جمعه در فاصله 800 متری نوار مرزی با سرزمین‌های اشغالی باقی ماندند، اما ده‌ها جوان فلسطینی تا فاصله 300 متری نوار مرزی نزدیک شدند؛ در شرق غزه نیز برخی از معترضان خود را به نوار مرزی رسانده و تلاش کردند بخشی از آن را تخریب کنند.

سربازان ارتش رژیم صهیونیستی در این میان به سمت معترضان تیراندازی کرده و برای متفرق کردن آنها از گلوله جنگی و گاز اشک‌آور استفاده کردند.

راهپیمایی‌های حق بازگشت از 30 مارس(فروردین) آغاز شده و فلسطینی‌ها در آن به دنبال تحقق حق بازگشت خود به سرزمینشان هستند، این اعتراضات در 14 مه به اوج خود رسید و تنها در این تاریخ در غزه دست کم 60 فلسطینی با شلیک سربازان اسرائیل به شهادت رسیدند.

شبکه خبری روسیا الیوم، تعداد کل شهدای فلسطینی از زمان آغاز این راهپیمایی را 115 نفر اعلام کرد و گزارش داد: علاوه بر این تعداد 13 هزار و 300 فلسطینی در این درگیری‌ها زخمی شدند که حال 330 نفر از آنها وخیم است.

در همین راستا، جریان‌های ملی فلسطینی در حیفا نیز با صدور فراخوانی، خواستار برگزاری تظاهرات ضد صهیونیستی در روز جمعه آینده، همزمان با برگزاری تظاهرات بازگشت در  نوار غزه شدند.

این جریان ها اعلام کردند که این تظاهرات تحت عنوان «از حیفا تا غزه؛ خون و سرنوشت مشترک» برگزار خواهد شد.

گفتنی است، چند روز پیش نیز پس از دهها سال، برای اولین بار فلسطینیان ساکن شهر اشغالی و حساس حیفا تظاهرات ضد صهیونیستی برگزار کردند.
http://www.taghribnews.com/vdchzxnxw23nxzd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما