تاریخ انتشار۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۳
کد مطلب : 332367
وزارت خارجه:

اظهارات پامپئو نشان عقب‌ماندگی تحلیلی آمریکاست/واشنگتن پدر داعش و القاعده است

وزارت خارجه:آمریکا در حکم "پدر القاعده و داعش" و صدها گروهک تروریستی دیگر صلح و امنیت بین‌المللی را به مخاطره افکنده است.
اظهارات پامپئو نشان عقب‌ماندگی تحلیلی آمریکاست/واشنگتن پدر داعش و القاعده است
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، وزارت امور خارجه کشورمان در پاسخ به اظهارات خصمانه و ضدایرانی وزیر خارجه ایالات متحده بیانیه‌ای را منتشر کرد؛ متن کامل این بیانیه به‌شرح زیر است:

به نام خدا
اظهارات سخیف، بی‌مایه، توهین‌آمیز و مداخله‌گرانه وزیر خارجه جدید آمریکا و نسبت‌های ناروا به ملت بزرگ و متمدن ایران نشانه استیصال و درماندگی مقام‌های دولت آمریکا در مقابل ملت ایران و تلاش مذبوحانه برای انحراف اذهان جهانی از اقدام غیرقانونی و نقض عهد آمریکا در برجام است که حقوق بین الملل و قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد که توسط دولت آمریکا پیشنهاد و به‌ اتفاق آرا تصویب شده بود را زیر پا گذاشته است.

سخنان پومپئو یک بار دیگر فقر اطلاعاتی، ضعف بینشی، عقب‌ماندگی تحلیلی، و سردرگمی روندهای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری در ایالات متحده را به‌نمایش گذارد و  نشان داد جریانات تندرو و جنگ‌طلب در آمریکا نه تاریخ می‌دانند و نه قادرند از آن درس بگیرند.

رژیم آمریکا که با وجود مخالفت همه کشورهای جهان، به‌ جز معدودی رژیم حقیر، روی تمامی تعهدات سیاسی، حقوقی و بین المللی خود پا گذارده است در موضعی نیست که برای کشور بزرگی همچون ایران که به تعهداتش پایبند بوده شرط تعیین کند و باید بداند که قانون‌گریزی و عهدشکنی آمریکا نه‌تنها حقی برای آن رژیم ایجاد نمی‌کند، بلکه مسؤولیت بین‌المللی عواقب قانون‌شکنیها را برعهده سردمداران آن رژیم و حامیان فاسد و مافیایی داخلی و خارجی آن قرار می‌دهد که هر روز کوس رسوایی یکی دیگر از آنها در بازار افکار عمومی جهانی نواخته می‌شود.

آمریکایی که همه مصائب منطقه ما، از عراق و سوریه و لبنان گرفته تا فلسطین و یمن و افغانستان، ثمره دخالت‌ها و دست‌اندازی‌های او و حکومتهای دیکتاتوری قرون وسطایی متحد اوست، حق ندارد برای سیاستهای ایران در منطقه خود تعیین تکلیف نماید.

حمایت از تروریسم و به‌ ویژه تروریسم دولتی ویژگی ذاتی رژیم استکباری ایالات متحده است؛ گروهک‌های تروریستی مانند القاعده، داعش، منافقین، جندالله و دیگر گروههای تروریستی تکفیری که با پول و سرمایه مردم آمریکا و به‌دست نظام‌های بی‌کفایت منطقه به حیات خود ادامه می‌دهند، بدون تردید شکست خواهند خورد و دولت آمریکا و متحدین آن رسوا خواهند شد.

پدران القاعده و داعش و صدها گروهک تروریستی دیگر که صلح و امنیت بین المللی را به مخاطره افکنده‌اند در جایگاهی نیستند که اقدامات ثبات‌ساز و ضدتروریستی جمهوری اسلامی ایران برای محو تروریسم در منطقه و جهان را وارونه جلوه داده و اوهام سلطه‌طلبانه خود را پیگیری کنند.

کودتاگران علیه دولت‌های قانونی، چپاول‌گران ملت‌های مظلوم و مستضعف، قتل‌عام کنندگان زنان و کودکان بی‌گناه و بی‌دفاع، ناقضان معاهدات و قطعنامه‌های بین المللی، تولید کنندگان و استفاده کنندگان سلاح‌های کشتار جمعی و تضییع کنندگان حقوق بشر و اقلیت‌ها و رنگین‌پوستان در کشور خود را چه به خط و نشان کشیدن برای ملت‌های مستقلی که با سربلندی و افتخار در مقابل همه این جرایم ایستاده‌اند.

جمهوری اسلامی ایران نظامی برآمده از انقلاب اسلامی مردم ایران است که در طول چهار دهه حیات پربرکت خود در مقابل همه توطئه‌های شوم آمریکا و متحدین آن کشور سرافرازانه ایستاده و پیروز شده است و از این پس نیز مقتدرانه به حیات خود ادامه خواهد داد و توطئه‌های جدید آمریکا را نیز به شکست خواهد کشانید.

به سردمداران رژیم آمریکا به‌ویژه وزیر خارجه آن توصیه می‌کنیم از سرنوشت سیاست‌های گذشته آمریکا در قبال ملت ایران درس گرفته و دست از اقدامات و سیاست‌های مداخله‌گرانه و شکست‌خورده برای به‌اصطلاح ایجاد شکاف و تفرقه بین مردم و نظام مردمی جمهوری اسلامی ایران برداشته و بیش از این خود را نزد افکار عمومی جهان بی‌آبرو نسازند.

جمهوری اسلامی ایران با رد تک تک اتهامات و اکاذیب مطرح‌شده در این به‌ اصطلاح راهبرد جدید، اظهارات وقیحانه وزیر خارجه آمریکا را مداخله آشکار در امور داخلی خود و تهدید غیرقانونی علیه یک عضو ملل متحد می‌داند و حق اقدامات قانونی را برای خود محفوظ می‌دارد؛ مسؤولیت عواقب هرگونه اقدام ایذائی، غیرقانونی و زورمدارانه علیه ملت ایران برعهده دولت ایالات متحده آمریکا خواهد بود.
 
http://www.taghribnews.com/vdcb05bfzrhbffp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما