تاریخ انتشار۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۸:۵۴
کد مطلب : 330537

​اعلام نتایج انتخابات پارلمانی عراق در 12 استان این کشور

نتایج انتخابات پارلمانی عراق که از صبح شنبه ۲۲ اردیبهشت آغاز شده بود بامداد دوشنبه در 12 استان این کشور اعلام شد.
​اعلام نتایج انتخابات پارلمانی عراق در 12 استان این کشور
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، نتایج انتخابات پارلمانی عراق که از صبح شنبه ۲۲ اردیبهشت آغاز شده بود، بامداد دوشنبه در 12 استان این کشور اعلام شد.
 
بر اساس نتایج اعلام شده، ائتلاف «سائرون» که مورد حمایت مقتدی صدر، و الفتح که به ائتلاف «الحشد الشعبی» نزدیک است، پیشتاز بیشتر استان‌های عراق هستند.
 
در استان ذی قار، به ترتیب لیست سائرون به رهبری مقتدا صدر، الفتح به رهبری هادی العامری، النصر به رهبری حیدر العبادی، دولة القانون به رهبری نوری المالکی و الحکمه حائز بیشترین آرا شدند.
 
در استان قادسیه نیز به ترتیب ائتلاف های الفتح، سائرون، النصر، الحکمه و دولة القانون پیشتاز این انتخابات شده اند.
 
در استان بغداد، لیست ائتلاف های سائرون، الفتح، دولة القانون، الوطنیة و النصر در جایگاه اول تا پنجم انتخابات پارلمانی قرار گرفتند.
 
در استان دیالی همچنین به ترتیب لیست ائتلاف های القرار العراقی، الفتح، الوطنیه، سائرون و النصر حائز بیشترین آرا شده اند.
 
در استان بصره هم ائتلاف های الفتح، سائرون، النصر، دولة القانون و الحکمه بیشترین آرا را کسب کرده اند.
 
همچنین در استان صلاح الدین، ائتلاف های قلعه الجماهیر العراقیه، الفتح، الوطنیه، النصر و القرار العراقی در جایگاه اول تا پنجم قرار گرفته اند.
 
این گزارش می افزاید: در استان نجف، ائتلاف های سائرون، الفتح، النصر، الحکمه و دولة القانون؛ استان واسط، ائتلاف های سائرون، الفتح، النصر، الحکمه و دولة القانون؛ استان الانبار، ائتلاف های انبار هویتنا، الوطنیه، القرار العراقی، عابرون و النصر؛ استان بابل، ائتلاف های الفتح، سائرون، النصر، الحکمه و دولة القانون؛ استان اربیل، ائتلاف های الدیمقراطی الکوردستانی، الاتحاد، الجیل الجدید، التحالف من اجل الدیمقراطیه و العداله و گوران؛ و سرانجام در استان کربلا ائتلاف های الفتح، سائرون، النصر، دولة القانون و الحکمه بیشترین آرا را کسب کرده اند.
 
انتخابات پارلمانی عراق از صبح شنبه در سراسر این کشور آغاز شد و روند اخذ رأی تقریبا در تمام استان‌ها در آرامش برگزار شد. حدود ۲۵ میلیون عراقی در ۱۸ استان که ۳.۵ میلیون نفر آنها، رأی‌اولی بودند می‌توانستند در انتخابات شرکت کنند.
 
انتخابات ۲۰۱۸ چهارمین انتخابات پارلمانی بعد از سقوط رژیم بعث در عراق است که در نتیجه آن ۳۲۸ نماینده برای پارلمان این کشور انتخاب خواهند شد.
http://www.taghribnews.com/vdcipuapyt1apw2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما