تاریخ انتشار۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۸:۴۶
کد مطلب : 327265

اتحادیه عرب، سرکوب راهپیمایان غزه را محکوم کرد

دبیرکل اتحادیه عرب، ادامه نقض قوانین و رفتار وحشیانه نظامیان صهیونیست در سرکوب فلسطینیان شرکت کننده در راهپیمایی بزرگ بازگشت در غزه را محکوم کرد.
اتحادیه عرب، سرکوب راهپیمایان غزه را محکوم کرد
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "احمد ابوالغیط" در بیانیه ای اعلام کرد که اقدامات خشونت آمیز نظامیان اشغالگر در برخورد با اعتراض های مسالمت آمیز فلسطینیان، نقض صریح حقوق بشر و مقررات بین المللی به شمار می رود.

وی افزود: طرف اسرائیلی باید مسؤولیت حقوقی، انسانی و اخلاقی ناشی از اقدامات خود را که تا کنون شهادت ده ها نفر و زخمی شدن هزاران نفر از مردم غزه را در پی داشته است، بپذیرد.

دبیرکل اتحادیه عرب، همچنین نسبت به ادامه سرکوب و خشونت رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و مقابله با خواست آنان برای دستیابی به حقوق مشروع شان، هشدار داد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت فلسطین، روز گذشته در پی سرکوب فلسطینیان شرکت کننده در پنجمین جمعه «راهپیمایی بزرگ بازگشت» از سوی نظامیان صهیونیست در نوار غزه، سه نفر شهید و 611 نفر زخمی شدند؛ شمار شهدای این راهپیمایی ها از آغاز (10 فروردین) تاکنون به 45 نفر رسیده است. 

فلسطینیان در نوار غزه از 30 مارس (جمعه 10 فروردین) مصادف با سالگرد «روز زمین» راهپیمایی های موسوم به «راهپیمایی بزرگ بازگشت» را در منطقه مرزی بین غزه و رژیم صهیونیستی برگزار کردند.

 
http://www.taghribnews.com/vdccemq1p2bqii8.ala2.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما