تاریخ انتشار۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۶
کد مطلب : 324986

رژیم صهیونیستی مرزهای نوار غزه و کرانه باختری را بست

ارتش رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه ای از محاصره کرانه باختری و نوار غزه و بسته شدن مرزهای این مناطق به مدت سه روز به بهانه 'اعیاد یهودیان' (عید پسح) خبر داد.
رژیم صهیونیستی مرزهای نوار غزه و کرانه باختری را بست
به گزارش خبرگزاری تقریب (تنا) به نقل از روزنامه 'الرای' چاپ اردن، رادیو سراسری رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از صبح امروز (دوشنبه) تا صبح پنجشنبه هیچ کس حق ورود یا خروج از شهر اشغالی 'قدس' و مناطق ۱۹۴۸ را ندارد.
بیانیه ارتش رژیم صهیونیستی افزود که بر اساس احکام سیاسی و امنیتی ارتش این رژیم مقرر شد، کرانه باختری و تمامی گذرگاه های مرزی نوار غزه از امروز بسته شود.
مقامات رژیم صهیونیستی همچنین در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه گذرگاه تجاری 'کرم ابو سالم' در جنوب شرق نوار غزه را به دلیل اعیاد یهودی بسته اعلام کردند.
"رائد فتوح" رئیس 'کمیته هماهنگی ورود کالا به نوار غزه' در این ارتباط گفت: مقامات رژیم صهیونیستی رسما به اطلاع آنها رسانده اند که گذرگاه کرم ابو سالم در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به روی ورود کالا و سوخت به نوار غزه بسته می باشد. این گذرگاه روزهای جمعه و شنبه به طور معمول بسته است.
فتوح افزود: قرار است طی این مدت مقداری سوخت وارد نوار غزه شود.
"بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی در جلسه هفتگی کابینه این رژیم ادعا کرد که کارشناسان شنبه گذشته یک تونل جدید که از نوار غزه تا فلسطین اشغالی امتداد دارد، کشف کرده اند.
ارتش رژیم صهیونیستی دیروز ادعا کرد که یک تونل مقاومت را در شرق شهرک 'جبالیا' در شمال نوار غزه منهدم کرده است. 
پایگاه خبری صهیونیستی 'واللا' به نقل از 'رونین مانلیس' سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که یک تونل طولانی و با کیفیت توسط فرماندهی نظامیان جنوب ، نیروی هوایی و تیم تکنیکی اطلاعاتی کشف و منهدم شد.
"اویگدور لیبرمن" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در خصوص تونل مذکور گفت که این تونل که توسط نظامیان منهدم شد، طولانی ترین وعمیق ترین تونلی می باشد که تاکنون کشف شده است.
به گزارش الرای، "اشرف القدره" سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در درگیری دیروز نظامیان صهیونیست با راه پیمایان بازگشت در هفدهمین روز آن، سه فلسطینی زخمی شدند.
القدره افزود: یک فلسطینی در شرق جبالیا و دو تن دیگر در شرق غزه زخمی شدند.
با وجود به شهادت رسیدن بیش از ۳۰ شهروند فلسطینی و زخمی شدن بیش از ۱۵۰۰ نفر دیگر در راهپیمایی بازگشت در جمعه گذشته و زخمی نشدن هیچ‌یک از صهیونیست‌ها، اما رژیم اسرائیل در نگرانی و دلهره شدیدی به‌سر می‌برد و رادیوهای این رژیم یک‌سره پیام پخش می‌کردند؛ به‌گونه‌ای که جنگی سخت در جریان است. همین امر باعث شد تا بسیاری از صهیونیست‌ها، شهرک‌های اطراف نوار غزه را ترک کرده و برای گذراندن تعطیلات عید فصح از مرز غزه دور شوند.
همچنین با وجود انواع تهدیدهای رژیم اسرائیل، مشارکت دهها هزار نفری فلسطینی‌ها در راهپیمایی بازگشت بیانگر شکست سیاست این رژیم است. این مشارکت همچنین بیانگر آن است که مرحله نبود "کارگروهی منظم" در سال‌های گذشته به پایان خود نزدیک می‌شود و مرحله جدیدی از مبارزه ملی آغاز می‌شود که اشغالگران را وادار می‌کند تا هزینه اشغالگری و شهرک‌سازی خود را بپردازند. این وضعیت همچنین اشغالگران را وارد چرخه فرسایش نظامی و اقتصادی می‌کند.
 
http://www.taghribnews.com/vdcjoxetmuqe8hz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما