تاریخ انتشار۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۸
کد مطلب : 324807
​سفیر اندونزی در ایران:

وجود داعش نشانه وجود اشتباهاتی در فهم دین است

سفیر اندونزی در جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: وجود گروه های تروریستی مانند داعش، نشانه آن است که هنوز هم در میان امت اسلامی اشتباهاتی در فهم دین وجود دارد که باید آن را بر طرف کنیم.
وجود داعش نشانه وجود اشتباهاتی در فهم دین است
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، دکتر "اوکتاویان علیم الدین" سفیر اندونزی در جمهوری اسلامی ایران، روز یکشنبه 26 فروردین در سمینار علمی شاخص های تمدن نوین اسلامی خاطرنشان کرد: اگرچه کشور اندونزی به عنوان بزرگترین کشور مسلمان در جهان شناخته می شود اما جمهوری اسلامی ایران به عنوان الگوی جامعه اسلامی در جهان اسلام مطرح است و آنچه مردم ایران از زمان انقلاب اسلامی انجام دادند برای مسلمانان جهان بسیار حائز اهمیت است.
 
وی افزود: کشور اندونزی به عنوان یک کشور اسلامی به موضوع تمدن نوین اسلامی که حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بر آن تأکید داشته اند، اهمیت فراوانی قائل هستند.
 
سفیر اندونزی با تأکید بر اینکه اقتصاد اسلامی جایگاه ویژه ای در تمدن نوین اسلامی دارد، خاطرنشان کرد: تمدن نوین اسلامی تا کنون در مسائل فکری، الهیات، اقتصادی، پزشکی، ریاضیات و فیزیک رشد بسیاری داشته است اما باید توجه داشته باشیم که امور دینی در تمدن اسلامی محور امور باشد.
 
وی با بیان اینکه جامعه امروز شاهد تفرقه میان بی دینان و دین مداران است، تأکید کرد: دولت اسلامی باید اولین قدم را در این راستا بردارد و فعالیت دانشگاه های اسلامی در ایجاد تمدن نوین اسلامی بسیار مؤثر خواهد بود.
 
دکتر علیم الدین خاطرنشان کرد: ما در جوامع اسلامی سه وظیفه بر عهده داریم: اولا باید پیشرفت کنیم، ثانیا به هم اعتماد کنیم تا اختلافات باعث تفرقه نشود و ثالثا علم و هوشمندی در جامعه اسلامی داشته باشیم.
 
وی در پایان تأکید کرد: در حال حاضر مبحث شیعه و سنی مباحث مهمی نیست، ما با موانع بسیاری روبرو هستیم که اهل سنت و شیعیان باید در کنار هم باشند و دست به دست هم بدهند تا آنها را برطرف کرده و تمدن نوین اسلامی را ایجاد کنند.
 
تهیه و تنظیم خبر: فرشته صدیقی
http://www.taghribnews.com/vdcbgabfzrhb5wp.uiur.html
نام شما
آدرس ايميل شما