تاریخ انتشار۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۵
کد مطلب : 320567
​الصماد:

آمریکایی‌ها تجاوز به یمن را مدیریت می‌کنند

رئیس شورای عالی سیاسی یمن در اجتماع عظیم مردم این کشور در صنعا گفت: آمریکایی‌ها تجاوز به یمن را مدیریت می‌کنند.
آمریکایی‌ها تجاوز به یمن را مدیریت می‌کنند
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "صالح الصماد" رئیس شورای عالی سیاسی یمن طی سخنانی در اجتماع عظیم مردم یمن به مناسبت آغاز چهارمین سال مقاومت در برابر تجاوز عربستان و همپیمانانش به این کشور گفت: ما سه سال تجاوز عربستان به یمن را که طی آن وحشیانه‌ترین جنایات صورت گرفت و تمام امکانات برای فشار بر ملت یمن به کار گرفته شد، پشت سر گذاشتیم.
 
وی با بیان اینکه "آمریکایی‌ها تجاوز به یمن را مدیریت می‌کنند و مستقیما در تعدادی از جبهه‌ها حضور دارند"، افزود: موضع آمریکایی‌ها ثابت می‌کند که تجاوز به از زمان شلیک اولین گلوله به سمت یمن تاکنون آمریکایی بوده است.
 
رئیس شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد که تلاش نظام سعودی برای نهادینه کردن فرهنگ احساس ناتوانی و سرخوردگی در یمن ناکام ماند.
 
الصماد ضمن قدردانی از نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی و یگان موشکی این کشور که در مقابله با تجاوز، حماسه آفریدند، گفت: نبرد امروز ملت یمن، نبرد بازپس گیری حاکمیت است.
 
رئیس شورای عالی سیاسی یمن از کشورهای عضو ائتلاف متجاوز سعودی خواست که فرصت را غنیمت شمرده و به سمت صلحی عادلانه حرکت کنند.
 
وی ضمن تاکید بر آمادگی خود برای راه حلی که به پایان تجاوز و رفع محاصره از یمن منجر شود، از طرف‌های داخلی که با متجاوزان همکاری می‌کنند، خواست که به مسیر درست برای تفاهم در خصوص همه مسائل بازگردند.
 
الصماد از نماینده جدید سازمان ملل در امور یمن خواست که دلایل شکست نماینده قبلی این سازمان را بررسی کند.
 
رئیس شورای عالی سیاسی یمن گفت: تنها گزینه ملت یمن، تقویت عوامل پایداری و حضور گسترده نیروها در جبهه‌های دفاع تا تحقق پیروزی است.
 
وی با بیان "پیام یگان موشکی ارتش یمن پیام صلح است"، خطاب به ائتلاف متجاوز سعودی گفت: حملات خود را متوقف کنید، تا ما شلیک موشک را متوقف کنیم.
 
گردهمایی بزرگ ملت یمن به منظور بزرگداشت آغاز چهارمین سال مقاومت در برابر حملات ائتلاف متجاوز سعودی و آمریکایی صبح امروز دوشنبه در میدان "السبعین" بزرگترین میدان صنعا پایتخت یمن برگزار شد.
http://www.taghribnews.com/vdcaiwne049num1.k5k4.html
مرجع : تسنیم
نام شما
آدرس ايميل شما