تاریخ انتشار۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۱
کد مطلب : 319104

هلاکت شماری از متجاوزان سعودی در عملیات تلافی‌جویانه نیروهای یمنی

منابع نظامی از هلاکت شماری از متجاوزان سعودی در عملیات تلافی‌جویانه نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن خبر دادند.
هلاکت شماری از متجاوزان سعودی در عملیات تلافی‌جویانه نیروهای یمنی
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)،یک منبع نظامی به شبکه خبری المیادین گفت که 6 نظامی سعودی به‌ ضرب گلوله نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در جیزان کشته شدند.

در مقابل جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی بارها مواضع ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در منطقه "وادی جاره" در جیزان را بمباران کردند.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مراکز تجمع مزدوران عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن در رشته‌کوه‌های "الشیبانی" و گذرگاه "علب" در عسیر را هدف حملات توپخانه‌ای خود قرار دادند.

جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی بیش از 20 بار دو بخش "الصفراء" و "مَجَز" در استان صعده واقع در شمال یمن را بمباران کردند؛این جنگنده‌ها همچنین دو منطقه "حرض و میدی" در استان حجه را هدف قرار دادند.

در پی حملات نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به استحکامات مزدوران منصور هادی در بخش المصلوب در شمال غرب استان الجوف، شماری از آن‌ها کشته و یا زخمی شدند.

همزمان با این تحول، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین مواضع مزدوران منصور هادی در منطقه "الخَنجَر" در بخش "الخَب و الشعف" را با موشک‌های کاتیوشا و خمپاره هدف قرار دادند که در پی این حملات شماری از مزدوران به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.

یک منبع نظامی گفت که نیروهای یمنی حمله گسترده مزدوران منصور هادی برای پیشروی به‌ سمت منطقه "الظُهره" در بخش "ناطع" در  استان البیضاء را دفع کردند.

حملات بی‌وقفه عربستان به یمن از ششم فروردین ماه سال 1394 آغاز شده است؛ هدف رژیم سعودی از این تجاوز همه‌ جانبه، بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی و فراری یمن و در نتیجه سلطه بر منابع این کشور است؛ این حملات، نتیجه‌ای به‌ جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نداشته است.
 
http://www.taghribnews.com/vdcfx1dmjw6dyya.igiw.html
مرجع : تسنیم
نام شما
آدرس ايميل شما