تاریخ انتشار۲۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۵
کد مطلب : 319058

​فلسطینیان اروپا در تدارک ارسال کاروان شکستن محاصره به غزه/افزایش 15 درصدی عملیات های مقاومتی فلسطینیان در دوره اخیر

فلسطینیان مقیم اروپا در تدارک برنامه‌ها و فعالیت‌هایی جهت مشارکت در راهپیمایی بزرگ بازگشت مصادف با روز زمین در 30 ماه جاری هستند.
​فلسطینیان اروپا در تدارک ارسال کاروان شکستن محاصره به غزه/افزایش 15 درصدی عملیات های مقاومتی فلسطینیان در دوره اخیر
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "حافظ کرمی" رئیس انجمن فلسطینیان انگلیس تأکید کرد که اقداماتی به منظور اجرای برنامه ها و فعالیت هایی در روز زمین انجام شده، از جمله اینکه قرار است یک کشتی 30 ماه جاری به منظور مشارکت در راهپیمایی بزرگ بازگشت و شکستن محاصره غزه از بنادر اروپایی راهی این باریکه شود.

وی اشاره کرد که برنامه های آموزشی و فرهنگی و جشنواره هایی نیز در همین راستا در کشورهای اروپایی برگزار خواهد شد.

کرمی همچنین از مشارکت شماری از فعالان خارجی حامی آرمان فلسطین در راهپیمایی دریایی شکستن محاصره غزه خبر داد.

خبر دیگر اینکه، ارتش و سرویس های امنیتی رژیم صهیونیستی خود را برای موج تازه درگیری ها و عملیات های فلسطینیان در کرانه باختری در دوره آتی آماده می کنند. این در حالی است که سازمان امنیت داخلی رژیم صهیونیستی "شاباک" اعلام کرده است که عملیات های مقاومتی فلسطینیان در دوره اخیر 15 درصد افزایش یافته است.
 
برآوردهای محافل امنتیی رژیم صهیونیستی حاکی از آن است که روزهای آینده، به دلیل افزایش تعرضات شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی و در آستانه روز زمین که مصادف است با 30 ماه مارس، آبستن حوادث و رخدادهای زیادی خواهد بود.
 
سازمان شاباک، حماس را به طور غیر مستقیم مسؤول عملیات مقاومتی روز جمعه در جنین که به کشته شدن دو نظامی اسرائیلی و زخمی شدن سه نظامی دیگر منجر شد، متهم کرد و گفت: این جنبش فلسطینیان ساکن کرانه باختری را دعوت به تظاهرات و رویارویی با نظامیان اسرائیلی می کند تا اینگونه رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان را برای پذیرش خواسته های مقاومت در نوار غزه تحت فشار قرار دهد.
 
شاباک افزود: جنبش حماس در حال برنامه ریزی برای حضور 100 هزار فلسطینی در راهپیمایی بزرگ بازگشت در 30 مارس، روز اسیر فلسطین در 17 آوریل و روز انتقال سفارت آمریکا به قدس در 14 می، سالروز اشغال فلسطین در 15 می و در آستانه فرا رسیدن ماه رمضان است.
 
این نهاد امنیتی اسرائیلی افزود که بر اساس برآوردها و گزارش های امنیتی، عملیات های مقاومتی فلسطینیان در دوره اخیر افزایش 15 درصدی داشته است.
 
سازمان امنیتی شاباک تاکید کرد که احتمال وقوع جنگ و درگیری در مناطق فلسطینی به نسبت مرزهای شمالی و دیگر مناطق بسیار بیشتر است.
 
شاباک افزود: حدود 40 درصد از جوانان بیکار فلسطینی که هیچ امید و آینده ای ندارند، آماده مبادرت به عملیات های مقاومتی هستند.

این در حالی است که "علاء قبها" مجری عملیات روز گذشته در جنین از ساکنان منطقه برطعه در جنین است که مرکز تجاری منطقه به شمار می رود و بیکاری در آن وجود ندارد.
 
منابع صهیونیستی تأکید کردند که ارتش و سازمان شاباک اخیرا به طور شبانه روزی در شبکه های اجتماعی پیگیر فعالیت فلسطینیان ساکن کرانه باختری و کسب اطلاعات مهم و حساس در مورد هرگونه تحرک آنان بوده اند.
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcdkn0sjyt0fz6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما