تاریخ انتشار۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۰
کد مطلب : 312809

واکنش گروه‌های فلسطینی به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه

گروه های فلسطینی حملات و تجاوزات دشمن صهیونیستی به نوار غزه که به شهادت دو نوجوان فلسطینی و زخمی شدن چند نفر دیگر منجر شد را به شدت محکوم و بر آمادگی خود جهت مقابله با این تجاوزات و دفاع از ملت فلسطین تاکید کردند.
واکنش گروه‌های فلسطینی به تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) مسئولیت تمامی عواقب و پیامدهای تجاوز دشمن صهیونیستی به نوار غزه را متوجه دشمن صهیونیستی دانست.
 
"فوزی برهوم" از رهبران این جنبش اظهار داشت که تجاوزات مکرر و گسترده ارتش صهیونیستی به نوار غزه بیانگر نیات و اهداف شوم این رژیم برای برهم زدن اوضاع و تشدید تنش و درگیری در این باریکه است.
 
برهوم تصریح کرد که مقاومت به وظایف خود مبنی بر حمایت از ملت فلسطین و مقابله با تجاوزات دشمن عمل خواهد کرد.
 
همچنین "عبداللطیف قانوع" سخنگوی حماس اظهار داشت: تجاوز دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین در نوار غزه با چراغ سبز آمریکا و در پی تصمیمات اخیر این کشور صورت گرفته است.
 
وی تاکید کرد: مقاومت فلسطین هرگز به دشمن اجازه تحمیل معادلات جدید یا صادر کردن بحران‌های داخلی خود از جمله فساد سران این رژیم همراه با تشدید تجاوزات علیه ملت فلسطین را نخواهد داد.
 
"داود شهاب" سخنگوی جهاد اسلامی هم عنوان کرد: مقاومت هر لحظه آماده رویارویی با دشمن برای دفاع از ملت فلسطین است و سلاح خود را به سمت این رژیم نشانه گرفته  است و به مقاومت و پایداری ادامه می دهد.
 
گردان های مقاومت ملی شاخه نظامی جبهه دمکراتیک برای آزادی فلسطین نیز تصریح کرد که تجاوزات دشمن صهیونیستی هرگز مقاومت را از حق مسلم خود در دفاع از ملت فلسطین بازنمی دارد و مقاومت با تمامی راه ها و ابزارهای ممکن به حملات و تجاوزات دشمن پاسخ می دهد.
 
این گردان ها شاخه های نظامی گروه های مقاومت فلسطین را به آمادگی کامل و تشکیل جبهه ای واحد و اتاق عملیات نظامی مشترک برای مقابله با تجاوزات دشمن فراخواند.
 
در همین راستا، جنبش آزادگان تاکید کرد که مقاومت فلسطین لحظه ای برای دفاع از ملت فلسطین که با توطئه های بی شماری مواجه است، درنگ نخواهد کرد.
 
این جنبش ضمن هشدار به دشمن صهیونیستی نسبت به تکرار حماقت های خود علیه غزه، تصریح کرد که این رژیم گمان می کند با محاصره و خلق بحران های گسترده در غزه می تواند مقاومت را از مسیر اصلی خود منحرف کند اما کاملا به اشتباه رفته است.
 
گردان های مجاهدین نیز بیان کرد که مقاومت از ملت فلسطین دفاع کرده و ملزم به پاسخ گویی به تجاوزات دشمن صهیونیستی است.
 
از سوی دیگر، جبهه خلق برای آزادی فلسطین ـ فرماندهی کل ـ تاکید کرد که دشمن صهیونیستی بهای هرگونه حماقت علیه ملت فلسطین را پرداخت خواهد کرد.
 
کمیته های مقاومت فلسطین نیز در بیانیه ای تصریح کرد که مقاومت فلسطین وعده داده است دستان متجاوز به ملت فلسطین و تظاهرات کنندگان در مناطق مرزی غزه را قطع کند و امروز به وعده خود وفا کرد.
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcawuneo49n6a1.k5k4.html
مرجع : مرکز اطلاع رسانی فلسطین
نام شما
آدرس ايميل شما