تاریخ انتشار۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲
کد مطلب : 311612

کنفرانس بین‌المللی حمایت از بازسازی عراق، در کویت آغاز به کار کرد

کنفرانس بین‌المللی بازسازی عراق با مشارکت صدها شرکت جهانی امروز دوشنبه در کویت آغاز به کار کرد.
کنفرانس بین‌المللی حمایت از بازسازی عراق، در کویت آغاز به کار کرد
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، کنفرانس بین‌المللی بازسازی عراق امروز با مشارکت صدها شرکت از بین شرکت‌های بزرگ و سازمان‌های بین‌المللی و مؤسسات مالی جهانی آغاز به کار کرد.

"صباح الخالد الحمد الصباح" وزیر خارجه کویت در کنفرانس مطبوعاتی که قبل از آغاز نشست بین المللی بازسازی عراق برگزار شد، گفته بود: عراق کشوری غنی با تمدن، تاریخ و جایگاه و منابع است و ما اطمینان داریم که جمع شدن در اینجا سکویی برای تحکیم امنیت و ثبات و بازسازی مناطق ویران شده خواهد بود و عراق می‌تواند مجددا بپا خیزد.

وی افزود: تعداد زیادی خواهان حضور در این کنفرانس هستند،همانطور که تمامی شرکت‌های بزرگ در جهان نیز مایل به شرکت در این نشست و موفقیت آن هستند. کشور ما با فشار زیادی از سوی شرکت‌ها برای حضور در این نشست روبروست. ما با دولت عراق و نماینده عراقی‌ها تعامل می‌کنیم؛با بانک جهانی گام‌های بزرگی برداشتیم و نقشه راه فراگیری را با همکاری دولت عراق برای بازسازی تهیه کرده‌ایم.

الصباح گفت: این نشست روی این مسأله حساب باز کرده است که جامعه جهانی پیام واضحی را به عراق برسانند همانطور که با آن‌ها در نابودی تروریسم همکاری کردند، اکنون نیز در بازسازی عراق کمک کننند؛ ما باید از این فرصت برای تحکیم بسیج جهانی در این مرحله مهم استفاده کنیم.
 
http://www.taghribnews.com/vdcb88bf5rhb80p.uiur.html
مرجع : ایسنا
نام شما
آدرس ايميل شما