> «جولان» غیر قابل مذاکره است | خبرگزاری تقریب (TNA)
تاریخ انتشار۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۲
کد مطلب : 308107
​مقام سوری درسازمان ملل:

«جولان» غیر قابل مذاکره است

معاون نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد گفت: مالکیت سوریه بر جولان اشغالی یک حق حاکمیتی و غیر قابل مذاکره و چشم پوشی است.
«جولان» غیر قابل مذاکره است
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "منذر منذر"در نشست پنجشنبه شب شورای امنیت درباره اوضاع خاورمیانه افزود: جولان و همه سرزمین های اشغالی دیر یا زود به طور کامل به آغوش سوریه باز می گردد.

وی گفت که سوریه اصرار فرستاده سازمان ملل در امور صلح در خاورمیانه مبنی بر چشم پوشی از وضع جولان اشغالی و محدود کردن اعلام موضع سازمان ملل فقط به ذکر قطعنامه های شورای امنیت در این باره و سرپوش گذاشتن بر بدبختی و مشکلات 23 هزار شهروند سوری که از 50 سال پیش در اشغال اسرائیل زندگی می کنند را به شدت محکوم می کند.

منذر افزود: رژیم صهیونیستی همچنان بر بازگرداندن جولان اشغالی به سوریه و پذیرش قطعنامه های بین المللی بویژه قطعنامه 497 سال 1981 خودداری می کند و به اشغال جولان و گسترش شهرک سازی ها و غارت منابع آن ادامه می دهد.

وی بیان کرد: رژیم اشغالگر، در جولان مین گذاری کرده و شهروندان سوری مقاوم را از حقوق خود برای ارتباط و دیدار خویشاوندان در خاک سوریه جلوگیری می کند. 

وی ادامه داد: این رژیم اشغالگر نمی گذارد شهروندان سوری در جولان بر اساس نظام آموزشی خود آموزش ببینند و از داشتن کارت شناسایی و ایجاد بیمارستان های سوری در شهرک های اشغالی نیز خودداری می کند.

معاون نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد اظهارداشت: سکوت مرگبار مجامع بین المللی و جهانی درباره سیاست های اشغالگری این رژیم، بر ادامه سیاست اشغالگری و شهرک سازی این غده سرطانی تشویق می کند.

 
http://www.taghribnews.com/vdcgz79wuak9zq4.rpra.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما