تاریخ انتشار۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۲۸
کد مطلب : 304025

​مفتی مصر بر ضرورت وحدت میان مسلمانان و مسیحیان تاکید کرد

مفتی مصر با تبریک فرا رسیدن سال نو میلادی خواستار وحدت مسلمانان و مسیحیان در مبارزه با خشونت و تروریسم شد.
​مفتی مصر بر ضرورت وحدت میان مسلمانان و مسیحیان تاکید کرد
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)،  شوقی علام مفتی مصر در بیانیه‌ای میلاد حضرت مسیح(ع) و فرا رسیدن سال نو میلادی را به پاپ تواضروس دوم پاپ اسکندریه و تمامی مسیحیان تبریک گفت.

علام با بیان آنکه مسیحان و مسلمانان، عضو جدایی ناپذیر بافت ملی مصر بوده و اشرار در فتنه‌انگیزی موفق نمی‌شوند، چنین مناسبت‌ها و اعیادی را عامل مهمی در افزایش محبت و همدلی میان مردم برشمرد.

وی افزود: تبریک متقابل در مناسبت‌های دینی و مذهبی، روح مودت، رحمت، الفت و همدلی را تقویت کرده و خداوند نیز در قرآن کریم به وجود محبت میان مسلمانان و مسیحیان اشاره کرده است.

مفتی مصر همچنین مردم مصر را دعوت کرد تا احساسات و عواطف دینی را بستری مثبت و اقدامی مثبت برای رشد و ترقی کشور به شمار آورند.

علام خاطر نشان کرد: آموزه‌های ادیان آسمانی در میان بشریت ارزش‌ها و قواعدی را برای تعامل سازنده مردم با یکدیگر به دور از گرایش‌های دینی، مذهبی و نژادی به یادگار گذاشته است که اقتدا به آن صلح و محبت را در امت اسلامی افزایش می‌دهد.

عالم اهل سنت مصر با اشاره به ضرورت کنونی جهان اسلام در ترویج روح برادری، همدلی و همزیستی مسالمت‌آمیز بر ضرورت وحدت امت اسلامی در برابر تلاش‌های گروهک‌های تروریستی در ایجاد رعب و وحشت تاکید و اظهار داشت که تنها در این صورت می‌توان تمدنی مبتنی بر ایمان، عدالت و محبت برای نسل‌های بعد به یادگار گذاشت.
 
http://www.taghribnews.com/vdcb5abfsrhbggp.uiur.html
مرجع : رسا
نام شما
آدرس ايميل شما