تاریخ انتشار۱۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵
کد مطلب : 302716
//دو خبر از فلسطین//

​بازداشت 34 شهروند فلسطینی در قدس و کرانه باختری/افزایش ۷۵ درصدی یورش صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی در سال ۲۰۱۷

نظامیان رژیم صهیونیستی با یورش به مناطق مختلف قدس اشغالی و کرانه باختری ۳۴ شهروند فلسطینی را بدون تفهیم اتهام بازداشت کردند.
​بازداشت 34 شهروند فلسطینی در قدس و کرانه باختری/افزایش ۷۵ درصدی یورش صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی در سال ۲۰۱۷
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، صهیونیستها اقدامات خصمانه خود علیه فلسطینیان در اراضی اشغالی را تشدید کرده اند؛ نظامیان صهیونیست از شب گذشته تا بامداد امروز حملات گسترده ای را به مناطق مختلف کرانه باختری و قدس اشغالی ترتیب دادند.

شاهدان عینی اعلام کردند که صهیونیستها در این حملات ۳۴ شهروند فلسطینی را بدون تفهیم اتهام بازداشت کردند؛صهیونیستها صبح امروز یک عضو مجلس قانونگذاری فلسطین را نیزبازداشت کرده بودند.

خبر دیگر اینکه، سال 2017 میلادی شاهد افزایش شدید یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی بود، به گونه‌ای که یورش شهرک‌نشینان در این سال در مقایسه با سال 2016 میلادی، افزایش 75 درصدی را نشان می‌دهد.

شمار شهرک‌نشینان صهیونیستی که در سال 2017 میلادی به مسجدالاقصی یورش بردند، به 25 هزار و 628 نفر رسید؛ این در حالی است که در سال 2016 میلادی، 14 هزار و 626 شهرک‌نشین صهیونیست به مسجدالاقصی یورش بردند.

یک مرکز تحقیقاتی در فلسطین اعلام کرد که از ابتدای سال 2017 میلادی، 900 مورد تجاوز شهرک‌‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی و نمازگزاران داخل آن به ثبت رسید.

شهرک‌نشینان صهیونیست با حمایت و پشتیبانی نظامیان این رژیم همه روزه به مسجدالاقصی یورش می‌برند و هدف از این اقدام، تقسیم زمانی قدس است.

منظور از تقسیم زمانی، تقسیم زمان‌های ورود به مسجدالاقصی بین مسلمانان و یهودیان است و این در حالی است که تقسیم مکانی به معنای تقسیم مساحت مسجدالاقصی بین دو طرف است و این چیزی است که اسرائیل به دنبال تحمیل آن است.
http://www.taghribnews.com/vdcgqx9w3ak9zu4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما