تاریخ انتشار۲۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۴
کد مطلب : 298821

انتشار اسناد محرمانه همکاری آل‎سعود با رژیم صهیونیستی

یک روزنامه قطری، اسنادی از همکاری محرمانه وزارت خارجه عربستان سعودی با رژیم صهیونیستی منتشر کرد و نوشت یکی از سندها نشان می‌دهد که در سال ۱۹۶۶ عربستان از رژیم صهیونیستی خواسته تا سینای مصر را اشغال کند.
انتشار اسناد محرمانه همکاری آل‎سعود با رژیم صهیونیستی
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، اسناد کاملی که مربوط به تلگراف‌های محرمانه وزارت خارجه عربستان است، ابعاد جدیدی از توطئه این کشور علیه ملت‌های عربی و به خصوص ملت فلسطین را بر ملا می‌کند.
 
روزنامه الشرق قطر با انتشار این اسناد آورده است که طبق مکاتبات بین عربستان و کاخ سفید در تاریخ 27 دسامبر 1966 به صراحت از رژیم صهیونیستی خواسته شده است تا سینای مصر را اشغال کند؛ این مربوط به دوره تنش بین قاهره و ریاض است و عجیب‌تر اینکه عربستان برای تقویت ارکان رژیم صهیونیستی تلاش کرده و پیشنهاد حمله به سوریه و جداسازی بخشی از آن (جولان) را پیشنهاد کرده است.
 
عربستان همچنین در تاریخ 27 دسامبر 1966 از رژیم صهیونیستی خواسته است تا غزه و کرانه باختری را تحت سیطره خود بگیرد تا به این ترتیب راه هر گونه تحرکات فلسطینیان و یا تلاش‌های هر کشور عربی برای آزادسازی فلسطین بسته شود که در آن صورت حق بازگشت آوارگان فلسطینی نیز از بین می رود؛ رژیم اشغالگر نیز این پیشنهاد را عملی کرد و در جنگ ژوئن سال 1967 اراضی عربی را به اشغال خود درآورد.
 
جای شگفتی نیست که ریاض به تحریک رژیم صهیونیستی برای ضربه زدن به ایران و حزب‌الله روی آورده و روابطی با رژیم صهیونیستی برقرار سازد و به وسیله «انور عشقی» رییس مرکز مطالعات استراتژیک و حقوقی خاورمیانه، به تعریف و تمجید از قوم یهود و رژیم صهیونیستی روی آورد.
 
به نوشته الشرق، انور عشقی که به ویترین سعودی‌ها برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تبدیل شده است از سوی 5 نهاد سعودی مورد حمایت قرار دارد که عبارتند از: وزارت خارجه، وزارت کشور، دستگاه اطلاعات عمومی، وزارت فرهنگ و اطلاع‌رسانی، وزارت بازرگانی و صنایع.
 
طبق این اسناد، رژیم صهیونیستی به دقت برای دوره عادی‌سازی روابط طرح‌ریزی کرده و موساد کمک‌های اطلاعاتی محرمانه ای به دستگاه اطلاعات عربستان ارائه کرده است که این کمک‌ها از سال 2012 افزایش یافته است.
 
http://www.taghribnews.com/vdchi6niz23nw6d.tft2.html
مرجع : فارس
نام شما
آدرس ايميل شما