تاریخ انتشار۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۲
کد مطلب : 292684
عبدالسلام در واکنش به مواضع کاخ سفید در حمایت از عربستان؛

حملات موشکی تا زمان ادامه تجاوز عربستان، استمرار خواهد داشت

سخنگوی جنبش انصارالله یمن تأکید کرد که حملات موشکی ارتش این کشور، تا زمان ادامه تجاوز عربستان، استمرار خواهد داشت.
حملات موشکی تا زمان ادامه تجاوز عربستان، استمرار خواهد داشت
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، محمد عبدالسلام سخنگوی جنبش انصارالله یمن،  در واکنش به مواضع کاخ سفید در حمایت از عربستان گفت که حملات موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور به مواضع متجاوزان و مزدوران عربستان برای دفاع است و این حملات تا زمانی که تجاوز و محاصره ادامه یابد، ادامه خواهد یافت.

وی افزود که واکنش کاخ سفید به حملات موشکی ارتش یمن و محکوم کردن این حملات، مثال دیگری برای حمایت‌های سیاسی و نظامی آمریکا از ائتلاف متجاوز سعودی است؛ عبدالسلام گفت که آمریکا قصد دارد، ائتلاف متجاوز سعودی را به سراشیبی‌های خطرناکی سوق دهد.

کاخ سفید روز چهارشنبه حملات موشکی یمن به عربستان را محکوم و مدعی شد که حوثی‌ها تهدیدی برای امنیت منطقه به شمار رفته و تلاش‌ها برای حل مناقشه را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

حدود ساعت هشت و 20 دقیقه شنبه شب به وقت محلی صدای انفجار شدیدی در شمال فرودگاه ملک خالد ریاض شنیده شد و متعاقب آن یگان موشکی ارتش یمن از شلیک یک موشک بالستیک به این فرودگاه خبر داد.

هر چند سعودی‌ها مدعی شدند که موشک بالستیک شلیک شده از سوی انصار الله را در آسمان رهگیری و منهدم کرده‌اند، اما ارتش یمن اعلام کرد که این موشک به هدف مورد نظر اصابت کرده است.

ائتلاف متجاوز به رهبری عربستان با متهم کردن ایران به دست داشتن در این اقدام، به ایران هشدار داد و مقام‌های عربستان از جمله ولیعهد این کشور، آن را «اقدام جنگی» از سوی ایران توصیف کرده‌اند. 
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcivrar5t1a3q2.cbct.html
مرجع : تسنیم
نام شما
آدرس ايميل شما