تاریخ انتشار۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۶
کد مطلب : 292257

​نگرانی رئیس جمهور مصر از جنگ احتمالی بین اسرائیل و لبنان

رئیس جمهور مصر در گفتگوی اختصاصی با الشرق الاوسط گفت امیدوار است جنگی بین اسرائیل و لبنان رخ ندهد، زیرا جنگ پیامدهای خطرناک تری دارد.
​نگرانی رئیس جمهور مصر از جنگ احتمالی بین اسرائیل و لبنان
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن نوشت: عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر در حاشیه نشست همایش جوانان جهان که در شرم الشیخ برگزار شد، در مصاحبه با الشرق الاوسط درباره اینکه آیا احتمال دارد اسرائیل در واکنش به نزدیک شدن حزب الله به جولان، اقدام به جنگ کند، گفت: امیدوارم این اتفاق رخ ندهد؛ زیرا ناآرامی های کنونی برای منطقه کافی است و علاوه بر این تجربه های گذشته حاکی از آن است که جنگ حلال مشکلات نیست و پیامدهای خطرناک تری دارد.
 
وی افزود: برای سوریه هم شرایط کنونی کافی است و من احترام به حاکمیت، امنیت و ثبات این کشور را خواستارم و می خواهم به خواست مردم سوریه احترام گذاشته شود. راه حل این است که درگیری ها با مذاکره و بر اساس اصول مسالمت آمیز حل شود تا کشورها بتوانند مشکلات اقتصادی و اجتماعی خود را بررسی و حل کنند.
 
وی درباره اوضاع لبنان گفت: لبنان ساختار متنوعی دارد. تعادل در این کشور از شروط ثبات آن است و باید این تعادل بدون هرگونه دخالت خارجی حفظ شود. به عقیده من تجربه های گذشته، لبنانی ها را به این سمت سوق خواهد داد که ثبات خود را نجات دهند، مسئله ای که برای ما و سایر کشورهای عربی هم مهم است.
http://www.taghribnews.com/vdcenw8wfjh8owi.b9bj.html
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما
نام شما
آدرس ايميل شما