تاریخ انتشار۲۶ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۲۲:۰۴
کد مطلب : 28707

برگزاری مراسم گرامیداشت نخستين سالگرد شهداي وحدت سیستان و بلوچستان در پيشين

نخستين مراسم سالگرد شهادت سردار "نورعلي شوشتري" و شهدای وحدت سیستان و بلوچستان با حضور جمعی از مسوولان کشوري و لشکری و سران طوایف محلی بلوچ در پيشين شهرستان سرباز گرامي داشته شد.
برگزاری مراسم گرامیداشت نخستين سالگرد شهداي وحدت سیستان و بلوچستان در پيشين
به گزارش خبرنگار تقریب در سیستان و بلوچستان، فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در اين مراسم با گراميداشت ياد و خاطره شهداي وحدت گفت: اقدامات شهيد شوشتري در تحكيم وحدت و برقراري امنيت پايدار در جنوب شرق كشور بويژه سيستان و بلوچستان بسیار مفید و موثر بود. 

سردار "محمد پاكپور" افزود: استكبار جهاني و دشمنان میهن اسلامی از آنجایی که تحمل اقدامات وحدت آفرین سردار شوشتري را در زمينه توسعه و آباداني منطقه نداشتند همواره به دنبال فرصتي بودند تا با ترور اين سرباز خدوم و رشید اسلام مانع از رشد، پيشرفت و عمران منطقه شوند. 

فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران کشور ادامه داد: استکبار جهانی هیچگاه خواهان رشد و بالندگی سیستان و بلوچستان نبوده است زیرا از ديدگاه دشمنان، عقب ماندگي منطقه به معنای ارتقاي ناامني و تفرقه بين مردم شيعه و سني قلمداد می شود. 

سردار پاکپور تاكيد كرد: به رغم جنایت کور تروریستی دشمنان، هوشياري مردم و درهم آميخته شدن خون سرخ شيعه و سني در حادثه تروريستي پيشين، موجب تقویت وحدت و همبستگي بيشتر ميان شیعه و اهل سنت در منطقه شد. 

فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران افزود: عوامل مزدور استكبار جهاني با ايجاد حادثه ترويستي پيشين تصور کردند اتحاد و امنيت منطقه را دچار آشفتگي مي كنند اما به بركت خون شهداي وحدت و شهيد مظلوم شوشتري نه تنها خدشه اي بر عزم و اراده مسوولان در سازندگي و آباداني منطقه وارد نشد بلكه امروز شاهد پيشرفت و بالندگی منطقه و تقویت وحدت شیعه و اهل سنت و دلبستگي بیشتر آنان به نظام مقدس جمهوري اسلامي هستيم. 

وي ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء سپاه همچون قبل و بيش از پيش در راستاي ارتقاي وحدت و امنيت در منطقه تلاش می کنند. 

"روح الله شوشتری" فرزند سردار شهيد شوشتري نيز در اين مراسم با بیان اینکه طوايف و اقوام بلوچ مرزداران واقعي كشور هستند اظهار داشت: اميدوارم كه خون پدرم موجب تحكيم وحدت و اخوت دینی و پیشرفت عمران و آباداني در منطقه شود. 

وي افزود: امروز و در اینجا با ديدن مراسم تجليل از زحمات پدرم شهيد شوشتري اطمینان دارم كه خون او هيچگاه پايمال نخواهد شد. 

به گزارش خبرنگار تقریب، مزدوران کوردل وابسته به استکبار جهانی در ۲۶ مهرماه سال ۸۸ طی یک جنایت انتحاري در جریان گردهمايي وحدت سران طوايف بلوچ در پيشين شهرستان سرباز، سردار شوشتري، جمعی از فرماندهان محلی سپاه و بیش ۴۰ نفر سران طوایف و مردم بیگناه اهل سنت را در اوج مظلومیت به شهادت رساندند.
http://www.taghribnews.com/vdcd550x.yt0jz6a22y.html
نام شما
آدرس ايميل شما