تاریخ انتشار۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۰
کد مطلب : 285781

هشت کشته و زخمی در حمله انتحاری به مسجدی در نیجریه

در پی حمله انتحاری به مسجدی در شمال شرق نیجریه پنج نمازگزار کشته و سه نفر دیگر زخمی شدند.
هشت کشته و زخمی در حمله انتحاری به مسجدی در نیجریه
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، یک زن انتحاری با ورود به داخل مسجدی در شمال شرق نیجریه خود را منفجر کرد که به کشته شدن پنج نمازگزار انجامید.
 
"ابراهیم لیمان" یک مسئول ارشد شبه نظامیان محلی که در کنار ارتش نیجریه علیه شورشیان بوکوحرام می جنگند، گفت که انفجار در مسجد شهر «دیکوا» در 90 کیلومتری «مایدوگوری» مرکز ایالت «بورنو» رخ داد.
 
وی افزود: یک زن انتحاری هنگام اقامه نماز صبح با حمله تروریستی به این مسجد باعث کشته شدن پنج نمازگزار و زخمی شدن سه نفر دیگر شد.
 
وی خاطرنشان کرد که به احتمال زیاد انفجار توسط گروه تروریستی بوکوحرام صورت گرفته است زیرا به انجام این گونه حملات شهرت دارد.
 
یک فرمانده دیگر شبه نظامیان نیز گفت: اندکی بعد از این انفجار یک زن انتحاری دیگر نیز خود را در شهر منفجر کرد، اما این انفجار هیچ تلفاتی درپی نداشت.
 
گروه تروریستی بوکوحرام در شمال و شمال شرق نیجریه فعال است. اقدامات تروریستی این گروه از سال 2009 در حوزه دریاچه چاد تاکنون بیش از 20 هزار قربانی برجای گذاشته است.
 
تروریست های بوکوحرام تا کنون هزاران نفر را در این منطقه ربوده و حدود 2 میلیون و 600 هزار تن دیگر از شهروندان این کشور را از خانه و کاشانه خود آواره کرده اند.
 
این گروه در سال 2002 میلادی تاسیس شد و بیشتر با شبکه القاعده ارتباط داشت اما در مارس سال 2015 با ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش بیعت کرد و نام خود را به ولایت غرب آفریقای داعش تغییر داد.
http://www.taghribnews.com/vdcivwarzt1avy2.cbct.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما