تاریخ انتشار۱۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۸:۳۸
کد مطلب : 281984

قدردانی امام جمعه نجف از ایران و حزب الله لبنان

امام جمعه نجف از ایران و حزب الله لبنان به علت مشارکت فعال در آزادی عراق از لوث تروریسم تقدیر و تشکر کرد.
قدردانی امام جمعه نجف از ایران و حزب الله لبنان
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، "حجت الاسلام سید صدر الدین قبانچی" امام جمعه نجف اشرف در خطبه‎های نماز جمعه این هفته که در حسینیه فاطمه کبری برگزار شد، اقدام مجاهدان عراقی در موفقیت طی عملیات آزادسازی تلعفر و با کمترین خسارت را ارج نهاد و اظهار داشت: هیبت و اقتدار جریان تروریستی داعش در عراق شکسته شد و مجاهدان عراقی تاریخ ساز شدند.

وی افزود:از ایران، حزب الله لبنان، سازمان‎های بین المللی و همه کشور و کسانی که در پاکسازی عراق از لوث تروریسم نقش داشتند، تقدیر و تشکر می‎کنیم.

امام جمعه نجف تصریح کرد: عوامل مختلفی نظیر هماهنگی نیروهای امنیتی با بسیج مردمی، فرماندهان خوب نظامی و فتوای جهاد کفایی حضرت آیت الله سیستانی، نقش بسیار پررنگی در پیروزی این کشور بر داعش ایفا کردند.

وی ادامه داد: مسؤولان و مردم عراق باید نسبت به تجمع عناصر باقی مانده داعش در مرزها و مناطق مختلف هوشیار باشند.

حجت الاسلام قبانچی، بازگشت میلیون‎ها آواره به مناطق خود را مایه سرور دانست و اظهار داشت: دولت باید زیرساخت‎ها و شرایط بازگشت آوارگان را فراهم کنند.

وی عنوان کرد: عربستان پس از شکست نقشه خود در حمایت از داعشی‎های مستقر در عراق، این بار با نقشه دیگری نظیر ایجاد تجمع عشائر استان‎های واسط و جنوب این کشور در پی تفرقه  است.

امام جمعه نجف با بیان اینکه حزب بعث با هماهنگی واشنگتن درپی نفوذ مجدد در حکومت عراق هستند، بیان داشت: هیچ راهی برای بازگشت اعضای حزب بعث با هر عنوان و اسمی در عراق وجود ندارد و مردم این کشور از حزب بعث و دوستانش متنفر هستند.

وی در پایان خواستار مشارکت اقشار و طوائف مختلف در منصب‎های دولتی شد.
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcjove8xuqeohz.fsfu.html
مرجع : رسا
نام شما
آدرس ايميل شما