تاریخ انتشار۱۹ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۵:۳۵
کد مطلب : 27947
آیت الله سید محمد سعید حکیم خواستار شد:

بهره گرفتن از امکانات و ظرفیت های موجود جهت دست یابی به میراث اهل بیت علیهم السلام

آیت الله سید محمد سعید حکیم، از مراجع نجف اشرف، در دیدار جمعی از طلاب حوزه علمیه "الحوراء زینب" کربلا اظهار داشت: مراجعه به میراث اهل بیت(ع) و اهتمام بالغ به روایات شریف و اطلاع از آنها امری ضروری است.
بهره گرفتن از امکانات و ظرفیت های موجود جهت دست یابی به میراث اهل بیت علیهم السلام
خبرگزاری تقریب (تنا):

این مرجع عراقی گفت: تحقیق و مطالعه پیرامون معارف اهل بیت(ع)، منجر به آشنایی بیشتر با حقیقت، اهداف و شیوه‌های زندگی آنان خواهد شد.

آیت الله حکیم تصریح کرد: امروزه آگاهی یافتن از میراث اهل بیت(ع) امری دست‌یافتنی و ممکن شده و باید با بهره مندی از امکانات و ظرفیت های موجود،به این مهم دست بیابیم.

وی با تاکید بر ضرورت خوش‌رفتاری و معاشرت نیکو، نيت خالصانه در كار برای خداوند سبحان، محاسبه نفس و مراقبه اعمال، خاطرنشان کرد: یاد خداوند در همه حال و در همه وقت، یاد مرگ و مراحل بعد از مرگ، تفکر در اینکه خداوند بر قلوب و امور پنهان ما آگاه است ، موجب تقرب انسان به خداوند سبحان می‌شود. 

آیت الله سید سعید حکیم در فراز دیگری از سخنانش با اشاره به تفاوت تحصیل در حوزه و دانشگاه اظهار داشت: تکیه تحصیلات آکادمیک بر حفظ واژه‌ها است، در حالیکه در تحصیلات حوزوی ، رسوخ مسائل در ذهن و به‌کارگیری آن به همراه تمرین و ممارست درازمدت، مد نظر است.
http://www.taghribnews.com/vdciy3ar.t1ay52bcct.html
مرجع : خبرگزاری ها
نام شما
آدرس ايميل شما