تاریخ انتشار۱۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۱
کد مطلب : 270408

حملات سنگین به داعش در جنوب بخش قدیمی موصل/العبادی: نمی‌خواهیم نیروهایمان خارج از مرزها بجنگند

فرمانده نیروهای پلیس فدرال عراق، امروز از حملات سنگین به داعش در جنوب بخش قدیمی موصل خبر داد.
حملات سنگین به داعش در جنوب بخش قدیمی موصل/العبادی: نمی‌خواهیم نیروهایمان خارج از مرزها بجنگند
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، سرلشکر "جودت شاکر" فرمانده نیروهای پلیس فدرال عراق امروز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای پلیس فدرال با پشتیبانی نیروی هوایی، استحکامات گروهک تروریستی داعش در جنوب بخش قدیمی موصل را هدف قرار دادند و با محاصره عناصر تروریست در منطقه باب الجدید، شماری از تروریست ها را به هلاکت رساندند.

سرلشکر "جودت شاکر" فرمانده پلیس فدرال عراق با اعلام این خبر، تصریح کرد: در این عملیات دست کم هفت تروریست داعشی به هلاکت رسیدند.

در همین حال، نیروهای پلیس فدرال، زندانی وابسته به تروریست های داعش را در منطقه 17 جولای در محور شمالی موصل کشف کردند؛ این زندان دارای اتاق های شکنجه بود و بقایای اجساد سه نفر (دو مرد و یک زن ) نیز در آن کشف شد که به طرز وحشیانه ای قبل از سوزاندن زندان به دست تروریست ها، به قتل رسیده بودند.

خبر دیگر اینکه، حیدر العبادی عصر دیروز با گروهی از شخصیت‌های دینی از جمله مسؤولان اداره اوقاف شیعه و سنی و شخصیت‌های دینی دیگر دیدار کرد و حلول ماه مبارک رمضان که وحدت و یکپارچگی را تقویت می‌کند، تبریک گفت.

حیدر العبادی در این دیدار تأکید کرد که دولتش تمایل ندارد، نیروهای عراقی خارج از مرزها بجنگند؛ العبادی همچنین گفت: عراقی‌ها در زمینه مبارزه با تروریسم با هم یکپارچه شده و در این زمینه پیروز شدند؛ پیروزی‌های زیادی به دست آوردیم و در دروازه‌های پیروزی نهایی هستیم.

وی افزود: ما نمی‌خواهیم نیروها و فرزندانمان در خارج از مرزهای کشور بجنگند و نمی‌خواهیم امنیت کشور متزلزل شود؛ قانون اساسی ما این اجازه را نمی‌دهد.

العبادی همچنین بر اهمیت اینکه مبلغان و خطیبان نقش گسترده‌ای را در بیدارسازی و آگاهی مردم نسبت به خطرات افراط‌گری و افکار تروریستی دارند، تأکید کرد؛ وی خاطر نشان کرد که عراق با دیگران جهت مبارزه با تروریسم همکاری می‌کند.

نخست وزیر عراق تصریح کرد: ما به لحاظ نظامی تروریسم را نابود کردیم اما چالش امنیتی، فکری و عملی واقعی آن باقی مانده است.

این اظهارات العبادی در واکنش به اظهارات ابومهدی مهندس، معاون رئیس هیئت حشد شعبی مطرح شد که تأکید کرده بود، نیروهای حشد شعبی تروریسم را در خارج از کشور در صورتی که خاک عراق و امنیت ملی آن را تهدید کند، هدف قرار خواهند داد؛ وی افزود: نیروهای حشد شعبی با پلیس مرزی و ارتش عراق در حفظ امنیت مرزهای سوریه و عراق همکاری خواهند کرد.

المهندس گفت: نیروهای حشد شعبی تمامی مرزهای عراق تا جنوب گذرگاه الولید در 50 کیلومتری مرز عراق را در کنترل می‌گیرند؛  نیروهای ما به مناطق پاکسازی نشده نظیر غرب نینوا در اطراف شهرستان البعاج برای پاکسازی مسیر موصل - تکریت، شرق شرقاط، برخی مناطق بیجی و برخی مناطق در الانبار که داعش در آنجاست، خواهند رفت.
 
 
http://www.taghribnews.com/vdciuuarvt1ay52.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما