تاریخ انتشار۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۴
کد مطلب : 269760

غرفه های ویژه ماه رمضان در سوپرمارکت‌های بزرگ انگلیس

برخی سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای در سراسر انگلیس غرفه های ویژه‌ای برای ماه رمضان اختصاص داده‌اند که در آن‌ها محصولات و غذاهای حلال به مشتریان عرضه می‌شود.
غرفه های ویژه ماه رمضان در سوپرمارکت‌های بزرگ انگلیس
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، یکی از سخنگوهای سوپرمارکت‌ زنجیره‌ای «تسکو» در انگلیس گفت: ماه رمضان زمان مهمی در سال برای بسیاری از مشتریان و همکاران ما است.
 
وی افزود: برای کمک به برگزاری جشن یک ماهه رمضان، ما مجموعه‌ای از محصولات حلال را در فروشگاه‌ها و همینطور به صورت آنلاین عرضه می‌کنیم.
 
تسکو یکی از پیشروترین فروشگاه‌های زنجیره‌ای انگلیسی است که در سراسر بریتانیا شعبه دارد و محصولات گوشتی حلال مانند انواع سوسیس‌ها، گوشت آماده و گوشت سفید عرضه می‌کند. این فروشگاه همچنین قصابی‌های حلال افتتاح کرده که در مناطق خاصی از بریتانیا مانند شهر بردفورد که جمعیت مسلمانان بیشتر است، گوشت تازه حلال عرضه می کنند.
 
دیگر سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای و بزرگ بریتانیا نیز ضمن اختصاص دادن بخش‌هایی به ارائه محصولات حلال، در سال‌های اخیر تلاش می‌کنند تا رضایت مشتریان مسلمان خود را جلب کنند.
 
رشد بازار حلال در انگلیس

در سال‌های اخیر تقاضا برای محصولات حلال در انگلیس افزایش یافته است. عمران کوثر، از بنیانگذاران برند غذایی حلال «هالودیز» در این کشور می‌گوید: سرشماری سال ۲۰۱۱ بریتانیا، نقطه عطف بازار حلال این کشور بود.
 
در این سرشماری برای اولین بار مذهب افراد نیز پرسیده شد و ۲,۷ میلیون نفر یعنی حدود ۵ درصد از جمعیت بریتانیا خود را مسلمان معرفی کردند در حالی که شمار مسلمانان تا سال ۲۰۰۱ در این کشور ۱.۵ میلیون نفر بود.
 
رشد ۸۰ درصدی جمعیت مسلمانان در این بازه زمانی، توجه تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان به ظرفیت‌های بازار حلال را در پی داشته است.
 
ظرفیت بازار حلال همچنان با گسترش جمعیت مسلمانان بریتانیا گسترش می‌یابد و گفته می‌شود که جمعیت مسلمانان این کشور تا سال ۲۰۳۰ به حدود ۶ میلیون نفر یعنی حدود ۹ درصد کل جمعیت بریتانیا می‌رسد.
 
http://www.taghribnews.com/vdch-wniv23n-qd.tft2.html
مرجع : ایکنا
نام شما
آدرس ايميل شما