تاریخ انتشار۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۱
کد مطلب : 264852

حمله انتحاری به مسجدی در نیجریه

در یک حمله انتحاری به مسجدی در ایالت مادیگوری واقع در شمال شرق نیجریه، 2 بمب گذار انتحاری کشته و 5 نفر زخمی شدند.
حمله انتحاری به مسجدی در نیجریه
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، خبرگزاری فرانسه به نقل از "ویکتور ایزوکو"، سخنگوی پلیس بورنو مرکز ایالت مادیگوری اعلام کرد که 2 تروریست انتحاری دختر 10 و 13ساله دیروز (شنبه) در حمله به یک مسجد در منطقه "جیداری پولو" در نزدیکی دادگاه فدرال، 5 تن از شهروندان را زخمی کردند و خود نیز در دم جان باختند.
 
ایزوکو خاطرنشان کرد: عاملان حمله هنگامی به این اقدام تروریستی دست زدند که نمازگزاران در حال اقامه نماز بودند، اما چون از ورود آنها به مسجد جلوگیری شد یکی از آنها ضامن جلیقه انفجاری خود را کشید و به همراه همدست خود در دم جان باخت و 5 نمازگزار را نیز به شدت زخمی کرد.
 
گروه تروریستی بوکوحرام با استفاده از زنان و کودکان و بستن جلیقه‌های انتحاری به آنها، اقدام به این گونه عملیات‌های تروریستی در نیجریه می‌کند.
 
"عبدالقادر ابراهیم"، مدیر آژانس ملی وضعیت فوق العاده نیجریه در گفت وگو با فرانس پرس گفت: بلافاصله بعد از انفجار نیروهای امداد و نجات منطقه را تخلیه کردند تا شاید از خطرات احتمالی متعاقب انفجار جلوگیری شود.
 
گروه تروریستی تکفیری بوکوحرام که از سال 2009 در شمال نیجریه و به ویژه در بورنو ظهور کردند از سال 2011 با گسترش فعالیت های خود در نیجر، کامرون و چاد، جنایت های زیادی را مرتکب شدند، حتی بارها در عملیات های انتحاری از زنان و دختران نوجوان برای نیل به اهداف نظامی تروریستی خود به ویژه در حمله به مساجد، بازار، مدارس و کلیساها بهره برده و شهروندان غیرنظامی زیادی را نیز به کام مرگ کشانده اند.
 
خشونت های هشت ساله بوکوحرام هم پیمان گروه های تروریستی داعش و القاعده در نیجریه موجب کشته شدن حدود 20 هزار نفر و آواره شدن بیش از 2 میلیون نفر شده است.
 
در ماه‎های اخیر، نیروهای ارتش و مبارزان غیرنظامی در نیجریه با جلوگیری از ورود مهاجمان به مناطق پرجمعیت، موفق به خنثی کردن چندین حمله تروریستی ازجمله حملات انتحاری شدند. تروریست‎ها نیز در واکنش به اقدامات دولت، حملات خود را افزایش داده‎‏اند.
 
http://www.taghribnews.com/vdcene8wwjh8pvi.b9bj.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما