تاریخ انتشار۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۳
کد مطلب : 256211

گزارش سازمان ملل از شمار قربانیان غیرنظامی در نیجر

سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد که در حملات تروریست های بوکوحرام در سالهای 2015 تا 2016 در نیجر، 177 غیر نظامی جان خود را از دست داده اند.
گزارش سازمان ملل از شمار قربانیان غیرنظامی در نیجر
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، دفتر سازمان ملل متحد در نیامی، در گزارشی اعلام کرد: از ششم فوریه تا سی ام سپتامبر 2016 میلادی، 177 غیر نظامی در منطقه "دیفا" در جنوب شرقی نیجر به دست تروریست های بوکوحرام کشته و 137 نفر دیگر زخمی شدند.
 
بر اساس این گزارش،در طول 2 سال گذشته تعداد زیادی از غیر نظامیان در نیجر توسط تروریست های بوکوحرام ربوده شده اند که هنوز از سرنوشت تعداد زیادی از آنها اطلاعی در دست نیست.
 
دفتر سازمان ملل در گزارش خود، به شمار کشته شدگان ارتش نیجر در درگیری با تروریست های بوکوحرام اشاره ای نکرده است. همچنین در این گزارش اشاره ای به شمار کشته شدگان بوکوحرام نشده است.
 
حملات بوکوحرام به منطقه دیفا در فوریه 2015 آغاز شد. اواخر جولای (تیر/مرداد) گذشته، نیرویی چند ملیتی از نیجریه، نیجر، چاد و کامرون با هدف مقابله با حملات تروریستی بوکوحرام و بیرون راندن این گروه از شهرها و روستاهای تحت اشغال آن تشکیل شد.
 
گروه تروریستی بوکوحرام که با داعش بیعت کرده است، حملات خود را در سال 2009 از نیجریه آغاز کرد و آن را به کشورهای اطراف گسترش داد.
 
منطقه دیفا بارها هدف حملات شبه نظامیان بوکوحرام که عمدتا با پای پیاده یا خودرو به منطقه می آیند، قرار گرفته است.
 
بوکوحرام در سراسر مرز شمال شرقی نیجریه با نیجر مستقر است و سعی در تشکیل یک امارت مستقل دارد.
منطقه دیفا بیش از 300 هزار آواره نیجریایی را در خود جای داده است که سازمان ملل همواره از جامعه بین المللی خواسته است تا چاره ای برای این آوارگان بیاندیشد.
 
 
 
http://www.taghribnews.com/vdcezp8wzjh8nwi.b9bj.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما